Całodobowa ochrona i siłownia. W Gdańsku powstaje nowoczesny akademik

2020-02-26 15:06 Dominika Bakura
Luksusowe mieszkania dla studentów powstają przy skrzyżowaniu al. Rzeczpospolitej i ul. Kołobrzeskiej.
Autor: Student Depot

Własny aneks kuchenny, szybki Internet i... siłownia. To nie oferta luksusowego hotelu w centrum Sopotu, lecz akademika, który już niebawem powstanie w Gdańsku. Prywatny dom studencki zlokalizowany będzie w sąsiedztwie Uniwersytetu Gdańskiego, a swoje gniazdko będzie mogło uwić tam 400 żaków.

To miejsce, w którym pozwalamy na spędzenie tych najlepszych lat życia w studenckim stylu. Ale obok nawiązywania relacji, przyjaźni, nie zapominamy o komforcie, na który zasługuje każdy z nas – mówi Justyna Miszczuk ze Student Depot, największej w Polsce sieci prywatnych akademików kategorii premium.

Luksusowe mieszkania dla studentów powstają przy skrzyżowaniu al. Rzeczpospolitej i ul. Kołobrzeskiej. Inwestycja w Gdańsku to ośmiopiętrowy budynek mieszczący 347 pokoi studenckich (jedno- i dwuosobowych). Zlokalizowany jest w odległości spaceru od Uniwersytetu Gdańskiego, zaledwie 2 km od plaży.

– Poza świetną lokalizacją oferujemy także siłownię, całodobową ochronę i wspólną przestrzeń do coworkingu. Studenci będą mieli do dyspozycji również dużą salę multimedialną, gdzie wspólnie będą mogli oglądać np. mecze – dodaje Justyna Miszczuk ze Student Depot.  

– Sala multimedialna, przestrzeń coworkingowa, to czeka na naszych studentów – podkreśla Justyna Miszczuk.

Prywatne akademiki oferujące mini mieszkania co raz częściej przyciągają studentów. Powodem jest komfort i prywatność, której często brakuje w tradycyjnych domach studenckich.

Jestem introwertykiem, więc mieszkanie w tradycyjnym akademiku po prostu mnie męczyło. Każdy potrzebuje takiej swojej dziupli, w której może się schować – mówi absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego. – Do życia, nauki potrzebna jest prywatność. To najważniejsze kryterium w momencie wyboru mieszkania – dodaje jedna ze studentek Politechniki Gdańskiej. 

– Najważniejsza jest prywatność – mówią o wyborze mieszkania na czas studiów żacy z trójmiejskich uczelni. Posłuchaj:

Rezerwacja pokojów w prywatnym akademiku już trwa. Wielką przeprowadzkę zaplanowano natomiast na końcówkę września.