Matura 2020 - matematyka. Rozwiąż quiz i sprawdź, czy zdasz!

i

Autor: pixabay.com Matura 2020 - matematyka

ciekawostka

Ta zagadka matematyczna działa ludziom na nerwy. Poziom trudności? Podstawówka

2023-12-02 17:19

Królowa nauk. Tak się o niej mówi, ale wciąż wielu ma z nią problemy. Mowa o matematyce, która nawet na poziomie podstawówki może wprawiać w zakłopotanie. Ta zagadka matematyczna jest idealnym na to przykładem. Potrafisz ja rozwiązać?

Wielu uważa, że znając podstawowe zasady liczenia, kolejność wykonywania działań, to tego typu zagadki matematyczne nie powinny być problemem. Nie zawsze jednak tak jest. Przykładem jest zagadka, która dla wielu jest problematyczna. 

Portal WP Kobieta zwrócił uwagę na zagadkę, która robi furorę w sieci. Niestety nie dlatego, że jest banalnie prosta. "Przysparza ono sporo problemu internautom – nic dziwnego, ponieważ łatwo popełnić przy tym banalny błąd" - czytamy. 

Jak brzmi kłopotliwe równanie?

60 : 1/4 + 20 = ?

Matematyczna zagadka. Jak brzmi rozwiązanie? 

Choć wielu obstawiałoby, że wynik to 35, nie mamy dla nich dobrych wieści. Poprawna odpowiedź to 260. Dlaczego? Jak tłumaczy portal, mało kto pamięta, że aby podzielić liczbę naturalną przez ułamek, należy ją pomnożyć przez odwrotność tego ułamka. Odwrotnością ułamka 1/4 jest 4 - mnożymy więc przez nią liczbę 60, później dodajemy 20, aby uzyskać właściwy wynik. 60 x 4 = 240 + 20 = 260.

Sonda
Czy matematyka powinna być na maturze?
Wymarzone wakacje zamieniły się w koszmar. Horror Polaków na Rodos
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE