Wilmont skazany za zabójstwo Adamowicza

i

Autor: SE

sądy

Zabójca Pawła Adamowicza znów oskarżony. Nowe zarzuty przedstawił sąd

Przed Sądem Rejonowym Gdańsk-Południe w Gdańsku rozpoczął się proces skazanego za zabójstwo prezydenta Gdańska - Stefana W., który odpowiada za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta podczas rozprawy przed Sądem Okręgowym ws. morderstwa Adamowicza.

W środę (27 września) oskarżonego Stefana W. nie było na sali rozpraw, bo nie wniósł o doprowadzenie z aresztu. Sąd zdecydował, że proces może się toczyć bez udziału oskarżonego.

W kwietniu 2022 r. na sali sądowej W. zerwał pilnującemu go funkcjonariuszowi pagon z munduru. Stało się to podczas przesłuchania jednego ze świadków ws. zabójstwa Adamowicza.

Podczas rozprawy sędzia Anna Grzyb-Koniuszaniec zdecydowała, za zgodą obrońcy oskarżonego, by wyjaśnienia W. uznać za ujawnione, bez odczytywania na sali.

Z uwagi na to, że podczas procesu trzeba będzie przesłuchać trzech świadków sąd odroczył proces do 14 grudnia br.

W marcu br. Stefan Wilmont (sąd wyraził zgodę na publikację danych wz. z wyrokiem ws. zabójstwa prezydenta Adamowicza) został skazany na dożywocie za zabójstwo prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Wyrok jest nieprawomocny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Wyrok w sprawie Stefana Wilmonta skazanego za zabójstwo Pawła Adamowicza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE