MTB wyścig

i

Autor: ladaska007/Pixabay/cc0 Miłośnicy MTB zmierzą się pod Górą św. Marcina.

Za dwa lata Mistrzostwa Europy w kolarstwie MTB odbędą się w Gdyni

2022-05-21 16:00

Najlepsi kolarze górscy na starym kontynencie przyjadą do Gdyni! Europejska Federacja Kolarska ogłosiła właśnie, że za dwa lata w mieście odbędą się prestiżowe Mistrzostwa Europy w Maratonie MTB. Organizatorzy spodziewają się około tysiąca uczestników.

- Przyjadą rywalizować o tytuł mistrza starego kontynentu w różnych kategoriach. Najbardziej prestiżową będzie oczywiście ta kategoria elity mężczyzn oraz elity kobiet. Gdynia nie musi jakoś specjalnie przygotowywać się do tej imprezy, ponieważ organizuje cały czas bardzo duże imprezy, dlatego przygotowanie całej infrastruktury nie wymaga żadnych dodatkowych prac z tego tytułu - mówi Dariusz Batek, dyrektor imprezy.

Trasa będzie liczyć około 110 kilometrów długości. - My też, jako organizatorzy, już od kilku lat przynajmniej myślimy o organizacji tak ważnej imprezy, dlatego mamy kilka wariantów tras przygotowanych na tą specjalną okazję. No i już w tym roku będzie możliwość przejechania po części tej trasy, która na pewno będzie na Mistrzostwach Europy. Dlatego serdecznie zapraszam 12 czerwca do Gdyni na maraton UCI C1 - dodaje Batek.

A przy okazji tegorocznej imprezy, podobnie jak rok temu, kolarze będą ścigać się o tytuł mistrza Polski w maratonie MTB.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE