Wysyłasz PIT do urzędu skarbowego? Bot zrobi to za ciebie

i

Autor: pixabay

Wysyłasz PIT do urzędu skarbowego? Bot zrobi to za ciebie

2023-02-27 14:14

Roczne rozliczanie online z urzędem skarbowym to już od kilku lat norma. Teraz jest aplikacja, która poprowadzi nas za rękę. Za jej pomocą złożymy nie tylko PIT z Polski, ale także z zagranicy.

Istnieje wiele metod rozliczenia się online z urzędem skarbowym. Tym razem powstała nowa aplikacja, która pomaga przebrnąć przez proces składania rocznego zeznania podatkowego. Jej twórcy – Maciej Wawrzyniak oraz Maciej Szewczyk – najpierw stworzyli bota rozliczeń podatkowych w Niemczech (Taxando), a później przenieśli go do Polski.

Jak skorzystać z PitBota ?

Aby móc skorzystać z możliwości PitBota, należy utworzyć konto. Należy podać podstawowe dane, adres e-mail, ustalić hasło. Po otrzymaniu wiadomości na skrzynkę pocztową przyjdzie link aktywacyjny.

Aplikacja sama wyszuka odpowiednią dla danego podatnika placówkę urzędu skarbowego. PitBot zapamiętuje dane, które możemy wykorzystać w przyszłości. Za pomocą „bota” można rozliczyć się z pracy za granicą. Można złożyć PIT-36/ZG, zeznanie za osiągane dochody z takich krajów jak Holandia, Niemcy, Belgia czy Anglia.

Ile to kosztuje ?

Aplikacja jest darmowa, a korzystać może z niej każdy. Chatbot wspiera język ukraiński, a jego użytkownicy mogą przekazać 1,5 proc. podatku na rzecz inicjatywy „Akcja Bohater”, której celem jest pomoc obywatelom Ukrainy. W ubiegłym roku udało jej się zebrać pokaźną kwotę – 26 701 zł.

Inne sposoby rozliczeń podatku online

PitBot to ciekawe rozwiązanie, choć nie jedyne. Od kilku lat polscy podatnicy mogą korzystać z  e-urzędu skarbowego na podatki.gov.pl, gdzie zalogować się można przez profil zaufany. Tam wystarczy jedynie potwierdzić rozliczenie zawczasu przygotowane przez urzędy skarbowe i zmodyfikować je w zależności od potrzeb

Tak powstawał specjalny Raport. Rok Wojny [KULISY]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE