Wystarczy siekierka i trochę siły. „ChoinkoBranie u Chłopa” już w ten weekend

2020-12-15 7:30 Dominika Bakura
Czy warto kraść choinki na Święta? Mandat może być wysoki
Autor: pexels.com Czy warto kraść choinki na Święta? Mandat może być wysoki

– Latem zrywaliśmy truskawki. Zimą mamy świąteczne drzewka – mówią Aneta i Nikodem Kostuch z pensjonatu "u Chłopa" w Chmielnie. Wakacyjne TruskawkoRwanie okazało się wielkim sukcesem, stąd też właściciele obiektu zdecydowali się tym razem na zorganizowanie "ChoinkoBrania". Akcja ma pomóc w przetrwaniu okresu pandemii; szczególnie teraz, gdy w Polsce ograniczona jest działalność hoteli. – To dla nas jedyna szansa na chociaż niewielki zarobek – tłumaczą pomysłodawcy akcji.

– To pierwszy raz od 15 lat, kiedy w naszym ośrodku nie zorganizujemy wielkiej Wigilii. Nie będzie gości, wspólnego ubierania choinki, pieczenia ciasteczek. Wpadliśmy, więc na pomysł, że „ChoinkoBranie” może być niewielkim substytutem tej świątecznej atmosfery. Oczywiście, z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa – tłumaczy Aneta Kostuch.

„ChoinkoBranie u Chłopa” rozpoczyna się już w piątek i potrwa do poniedziałku. Przez cztery dni, wszystkie zainteresowane kaszubskim drzewkiem osoby, mogą odwiedzić Chmielno i samodzielnie wyciąć upatrzony przez siebie świerk. – Zachęcamy by zabrać ze sobą siekierkę, ale oczywiście na miejscu pomożemy. Dysponujemy specjalnym sprzętem – mówi Nikodem Kostuch.

Cena za choinkę podczas tej akcji jest symboliczna. Każde drzewko, niezależnie od wielkości czy szerokości będzie kosztować 30 zł. – Żywa choinka to zazwyczaj koszt ok. 90 zł. My nie chcemy proponować takich stawek. Nasze wydarzenie ma być szansą na wspólne spędzenie czasu. Na chwilę oddechu. Oczywiście, to w tym momencie także szansa dla nas na zarobek, ale nie kierujemy się wyłącznie tym – mówią organizatorzy. – Na miejscu będziemy częstować herbatą, będzie też możliwość zakupu naszych lokalnych wyrobów, dżemów czy świątecznych pierników – dodają właściciele ośrodka „U Chłopa”.

A więcej na temat akcji przeczytacie na faceboobowym wydarzeniu: "ChoinkoBranie u Chłopa". 

„ChoinkoBranie u Chłopa” rozpoczyna się już w ten piątek. Posłuchaj:
Żywe choinki - jak kupić najpiękniejsze drzewko?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE