Wyrzucał meble i telewizor w lesie. Zapłacił mandat i musiał usunąć odpady

i

Autor: gdansk.pl

Wyrzucał meble i telewizor w lesie. Zapłacił mandat i musiał usunąć odpady

2022-10-25 13:45

Sprzątał mieszkanie po lokatorach. - Wyposażenie z lokalu zapakował do samochodu i ruszył w drogę. Postanowił jednak zaoszczędzić na utylizacji odpadów i wyrzucił je w ustronnym miejscu. Jego wyczyn został uwieczniony przez fotopułapkę - informuje Straż Miejska w Gdańsku. Sprawca szybko został zlokalizowany, skończyło się mandatem i nakazem usunięcia odpadów.

Fotopułapka wysłała sygnał

Referat Ekologiczny Straży Miejskiej w Gdańsku posiada kilka fotopułapek, czyli rejestratorów audio-wizualnych. Urządzenie można łatwo umieścić np. na drzewie a solidna obudowa chroni przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi (deszcz, śnieg, wiatr).

Fotopułapka reaguje na ruch: może wykonywać pojedyncze zdjęcia, serię ujęć lub krótkie filmiki. Po zrobieniu zdjęć czy filmu, wysyłany jest sygnał do centrali, czyli w tym przypadku Straży Miejskiej w Gdańsku.

W Gdańsku fotopułapki rozstawione są w kilku miejscach miasta. 

Mężczyzna wyrzucał meble i telewizor

W dniu 3 października kilka minut przed godziną 8:00 strażnicy miejscy otrzymali sygnał z fotopułapki, która była ustawiona na terenach zielonych w sąsiedztwie ogródków działkowych w jednej z gdańskich dzielnic. 

"Mundurowi sprawdzili zapisany materiał. Na nagraniu zobaczyli mężczyznę, który z samochodu dostawczego wyrzucał meble oraz telewizor. Funkcjonariusze ustalili firmę, do której należał pojazd i skontaktowali się z jej przedstawicielem. Dowiedzieli się, kto tego dnia korzystał z auta i gdzie można go zastać."

- informuje Straż Miejska w Gdańsku na swojej stronie internetowej.

Strażnicy bez problemu dotarli do sprawcy. 

Jaka kara? Mandat i usunięcie odpadów

Strażnicy wezwali sprawcę zaśmiecenia do siedziby Referatu Ekologicznego w celu przeprowadzenia dalszych czynności wyjaśniających. Po dwóch tygodniach od ujawnienia wykroczenia mężczyzna stawił się na przesłuchanie. Podczas rozmowy przyznał się do popełnionego wykroczenia.

Sprawca został ukarany mandatem i nakazem usunięcia odpadów. Mandat opłacił, odpady usunął i zawiózł w odpowiednie miejsce.

Węgiel w Porcie Gdańskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE