Wybrałam się na multisensoryczną wystawę Van Gogha w Gdańsku. Zobaczcie zdjęcia i film!

2023-03-28 10:00

Vincent Van Gogh w Gdańsku! Multisensoryczna wystawa dzieł artysty zagościła w Amber Expo. Jeszcze przez kilka dni można ją obejrzeć. My byliśmy i naprawdę warto. Zobaczcie sami!

Multisensoryczna wystawa Van Gogh w Amber Expo Gdańsk

"Wystawa Van Gogh" cieszy się wielką popularnością wśród mieszkańców Trójmiasta. Tak wielką, że postanowiłam sprawdzić, czy warto wybrać się na to, niezwykłe jak mówią widzowie, wydarzenie. I wiecie, co? Warto! Dzięki wielkopowierzchniowej wystawie przeniosłam się w świat twórczości artysty. Spektakl, bo tak trzeba nazwać to wydarzenie, naprawdę robi wrażenie.

VAN GOGH Multi-Sensory Exhibition jest najbardziej innowacyjną formą doświadczania sztuki!

– zapewniają orgnizatorzy.

Prace słynnego artysty zostały zaprezentowane dzięki technologii Digital Art 360, która przenosi widzów w świat wyobraźni wielkiego mistrza. Wszystkie prace artysty wyświetlane są jako wielkoformatowe, tętniące kolorami płótna. Ściany wokół oraz podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości malarza.

Wystawa skupia się także na listach Van Gogha do jego brata Theo. Korespondencja braci stała się bowiem nie mniej ważna niż malarstwo artysty.

W szczerych tekstach odzwierciedlał on swoje poglądy na świat i samego siebie, dzięki tym treściom możemy poznać dokładniej jego życie z oryginalnego źródła

– dowiadujemy się z historii opowiedzianej podczas wystawy.

Wystawa Van Gogh zagościła w miastach na całym świecie

Listy są niewątpliwie świadectwem talentu literackiego Van Gogha. Cały cykl wizualny wystawy został wzbogacony nastrojową, odpowiednio dobraną muzyką oraz głosem aktora Roberta Gulaczyka, który to wcielił się w postać Van Gogha w znanym polskim filmie z 2017r.

Dzieła zostały zaprezentowane w specjalnie zaaranżowanej przestrzeni ekspozycyjnej na ekranach o powierzchni ponad 2000 m2.

Wystawa odniosła ogromny sukces w miastach na całym świecie, takich jak: Los Angeles, Nowy Jork, Toronto, Las Vegas, Dubaj, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”.

Kiedy wystawę można oglądać w Gdańsku?

Multisensoryczna wystawa największych dzieł Vincenta Van Gogha jest dostępna dla widzów do 12 marca 2023 roku w AMBER EXPO (Hala C, ul. Żaglowa 11). Bilety można kupić TUTAJ

Ceny biletów (PN-PT/SOB-ND)

  • Normalny - 60 zł/70zł
  • Ulgowy - 55 zł/60 zł
  • Osoby niepełnosprawne - 40 zł/50 zł
  • Bilet rodzinny - 150zł/180zł

Godziny otwarcia

Poniedziałek – niedziela 10:00-20:00

Niedziele niehandlowe – WYSTAWA OTWARTA

„Wystawa Van Gogh” w Gdańsku. Przepiękne wydarzenie multisensoryczne
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE