Wszystkie trójmiejskie karetki powróciły do normalnego funkcjonowania

2021-10-11 19:00
Karetka pogotowia
Autor: hak, Radio Eska Karetka pogotowia

Koniec protestu ratowników medycznych - koniec problemów z brakiem karetek. Przypomnijmy, przez ostatnie 10 dni medycy domagali się podwyżek, a przez strajk każdego dnia na ulice Trójmiasta nie wyjeżdżała połowa dostępnych ambulansów. W poniedziałek sytuacja wróciła do normy.

- Wszystkie karetki w Gdyni jeżdżą normalnie, zgodnie z grafikiem. Oznacza to, że 9 na 9 karetek jest na ulicach miasta - mówi Agata Grzegorczyk z gdyńskiego magistratu.

- Sopockie pogotowie wróciło już do normalnego, codziennego funkcjonowania. Karetki w Sopocie mają już pełne obsady z którymi wyjeżdżają do pacjentów - dodaje Marek Niziołek z urzędu miasta w Sopocie.

W Gdańsku również na ulicę wyjeżdża już 14 na 14 dostępnych ambulansów. Tu ratownicy domagali się wynagrodzenia 60 złotych za godzinę.

- Zaproponowałam stawkę na chwilę obecną maksymalną 55 złotych za godzinę i powrót do rozmów o dalszych podwyżkach w momencie kiedy zostanie podpisany kontrakt z Narodowym Funduszem Zdrowia na świadczenia w zakresie ratownictwa medycznego. Teraz jesteśmy w trakcie konkursu na świadczenia od 1 listopada - tłumaczy Mariola Kubiak, dyrektor stacji pogotowia ratunkowego w Gdańsku.

A Ministerstwo Zdrowia poinformowało o zwiększeniu środków na zespoły ratownictwa medycznego w czwartym kwartale bieżącego roku o dodatkowe finansowanie ze środków rezerwy celowej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE