Wstąp w szeregi Pomorskiej Policji! Na chętnych czeka pół tysiąca wakatów

2020-05-21 10:44 Ola Szocik
policja
Autor: Pomorska Policja

Pomorska Policja ogłasza nabór nowych kandydatów do służby. Na chętnych czeka pół tysiąca wakatów i… atrakcyjne zarobki. Aby wziąć udział w naborze, należy wypełnić i przesłać do komendy wymagane dokumenty. Kandydaci muszą też m.in. przejść test sprawnościowy.

– Służba w policji to szczególny rodzaj misji, który polega na zapewnieniu bezpieczeństwa społeczeństwu oraz niesieniu pomocy innym. To zawód dla ludzi z pasją. Jesteś zainteresowany? To złóż dokumenty – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku.

Po przyjęciu do służby na około pół roku już jako policjant zostaniesz skierowany na szkolenie zawodowe podstawowe do jednej ze szkół policyjnych. Po zakończeniu szkolenia, w ramach adaptacji zawodowej, zostaniesz czasowo skierowany do pełnienia służby w Oddziale Prewencji Policji w Gdańsku. Spędzisz tam 49 dni, podczas których musisz odbyć 37 służb. Celem jest podniesienie praktycznych umiejętności zdobytych podczas szkolenia zawodowego. Te umiejętności to między innymi: działania związane z zabezpieczaniem imprez masowych i ochroną obiektów ważnych dla bezpieczeństwa państwa, działania pościgowe, poszukiwania realizowane w ramach działań pododdziałów Policji. Po zakończeniu adaptacji trafisz do jednostki docelowej gdzie rozpoczniesz pełnienie codziennej służby. I już, jesteś w naszych szeregach.

Jakie wymogi musi spełnić kandydat? O szczegółach opowiedziała nam st. sierż. Natalia Stefkowska z Wydziału Kadr i Szkolenia KWP Gdańsk.

Policjanci przygotowali też film instruktażowy, prezentujący test sprawności fizycznej dla kandydatów. Zobacz!

Początkujący policjanci mogą liczyć na atrakcyjne zarobki. Po ukończeniu kursu podstawowego funkcjonariusz do 26. roku życia zarabia ok. 4 tys. zł na rękę. Starsi mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości ok. 3600zł.

Jakie możliwości rozwoju czekają na przyszłych policjantów? O szczegółach mówi kom. Michał Sienkiewicz z Zespołu Prasowego KWP Gdańsk.

Dla zainteresowanych służbą, policjanci przygotowali interaktywny formularz dostępny na stronie http://dobor.pomorska.policja.gov.pl. W razie pytań można dzwonić pod numer 607 235 276 lub pisać na adres: dobor@gd.policja.gov.pl