PORD

i

Autor: PORD

Wracają egzaminy na prawo jazdy! Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wznawia działalność

2020-05-08 11:12

Od 18 maja Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego będzie przeprowadzał zarówno egzaminy teoretyczne jak i praktyczne. Pierwszeństwo w zapisach będą mieli kandydaci, których egzamin nie odbył się z powodu pandemii. Zapisy telefoniczne rozpoczną się już w poniedziałek, 11 maja.

Wraz z rozwojem sytuacji epidemiologicznej Pomorski Ośrodek Ruchu Drogowego wstrzymał działalność egzaminacyjną 12 marca 2020 r. – W związku z tym musieliśmy przełożyć termin ponad 4 tys. egzaminów. Teraz, od 18 maja wracamy do działalności egzaminacyjnej – mówi Roman Nowak, dyrektor PORD. Co ważne, ruszają egzaminy teoretyczne i praktyczne na wszystkie kategorie, zarówno w Gdańsku jak i w Gdyni. Model działalności PORD został skonsultowany z inspekcją sanitarną.

Jak będą wyglądały egzaminy teoretyczne i praktyczne? O szczegółach opowiedział nam dyrektor PORD, Roman Nowak.

Od 18 maja do budynków PORD będą mogły wejść tylko osoby egzaminowane. Konieczne będzie noszenie maseczki zasłaniającej usta i nos oraz zdezynfekowanie rąk. Przed egzaminem kandydatom zostanie zmierzona temperatura. Na sali egzaminów teoretycznych zachowany ma być też odpowiedni dystans pomiędzy zdającymi. Oznacza to, że na sali będzie nie 15, ale tylko 6 osób. Dodatkowo, sprzęt komputerowy zostanie zdezynfekowany, a pomieszczenia wietrzone po każdym egzaminie.

Zmiany mają obowiązywać również w przypadku egzaminów praktycznych. W samochodach obowiązkowe będzie noszenie maseczek i to zarówno przez egzaminatora, jak i osobę zdającą. Po każdej jeździe dezynfekowane będą wnętrza pojazdów. W przypadku egzaminów na kategorie motocyklowe, PORD musi zapewnić zdającym kask i urządzenie do łączności z egzaminatorem. Aby je zdezynfekować, ośrodek zakupił specjalną maszynę do ozonowania. Wprowadzony został również podział egzaminatorów na zmiany. Chodzi o to, aby stworzyć kilka grup z ograniczonym kontaktem i zmniejszyć ryzyko ewentualnego zakażenia większej liczby pracowników.

Osoby, których egzamin został odwołany z powodu pandemii, na nowy termin mogą umówić się telefonicznie. Co ważne, będą one miały pierwszeństwo w wyborze terminu. Pozostali kandydaci powinni rejestrować się elektronicznie - formularz będzie dostępny w serwisie inco-car.pl. Zapisy ruszają 11 maja. Egzaminy będą przeprowadzane tak jak dotychczas, w godzinach od 6 rano do 22.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE