Krystek odpowie za śmierć Anaid?

i

Autor: Marcin Gadomski / SUPER EXPRESS

Więzienie dla "Krystka". Jest oskarżony o 65 przestępstw

2021-10-14 17:27

Jest wyrok dla Krystiana W. ps. Krystek. Sąd Rejonowy w Wejherowie podjął decyzję. Mężczyzna został skazany za korespondencję w celach pedofilskich z dwiema dziewczynkami poniżej 15 roku życia. Jedną z nich była Anaid - gdańszczanka, która dzień po spotkaniu z Krystkiem rzuciła się pod pociąg.

2,5 roku więzienia. Taki wyrok dla Krystiana W. ps. Krystek znanego też jako "Łowca nastolatek"ogłosił 14 października Sąd Rejonowy w Wejherowie. 44-letni "Krystek" został doprowadzony na ogłoszenie wyroku z aresztu śledczego, gdzie przebywa w związku z procesem dotyczącym kontaktów seksualnych z ponad 30 dziewczynkami.

Czytaj także: Akcja "Łowców pedofili". Zatrzymany 47-latek z gm. Miejska Górka

Proces ma związek z samobójczą śmiercią 14-letniej Anaid, która marcu 2015 r., dzień po spotkaniu z mężczyzną, rzuciła się pod pociąg na gdańskiej Oruni. To, że dziewczynka spotykała się z 37-letnim wówczas "Krystkiem" odkryła matka nastolatki. Dopiero potem ruszyło prokuratorskie śledztwo.

Samobójstwo Anaid doprowadziło do głównego procesu, w którym "łowca nastolatek", jak określiły go media, odpowiada za wykorzystanie seksualne ponad 30 młodych dziewcząt. Krystian W. poznawał nastolatki dzięki pracy w sopockich klubach Marcina T., współzałożyciela sopockiej Zatoki Sztuki oraz również oskarżonego m.in. o seksualne wykorzystywanie nieletnich.

Czytaj także: Dokument „Nic się nie stało” nadzieją na przełom w sprawie. Mama Anaid: „Wierzę, że z salonów trafią do więzienia”

- Jest podnoszące mnie, że w ogóle za Anaid dostał wyrok. Mam nadzieję, że to jest początek i w tej dużej sprawie, gdzie jest wiele dziewczyn, i tam jest możliwość dania wyższego wyroku, będzie to wykorzystane w pełni i sąd wyda najwyższy możliwy wyrok - mówi nam Joanna Skiba, mama Anaid.

Krystian W. został oskarżony łącznie o 65 przestępstw, w tym 40 o charakterze seksualnym. Ta sprawa wciąż toczy się przed gdańskim sądem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE