W Gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym nie szkło, a plastik i odpady kuchenne wzrosły najbardziej

i

Autor: Patryk Rosiński W Gdańskim Zakładzie Utylizacyjnym nie szkło, a plastik i odpady kuchenne wzrosły najbardziej

Większa ilość śmieci w trakcie pandemii. Są to głównie plastik i odpady poremontowe

2020-11-26 13:49

Okres pandemii to czas, który wiele osób spędza na przymusowej kwarantannie. Wtedy też w gospodarstwie domowym generuje się większa ilość odpadów kuchennych, czy tak jak w przypadku Gdańska, plastiku.

Dlaczego warto montować czujki czadu?

Mieszkańcy trójmiasta w 2020 roku produkują znacznie więcej śmieci. Podczas pandemii wydłuża się czas jaki spędzają oni w domach, co przekłada się na ilość generowanych odpadów. Odnotowali to już pracownicy Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. Choć nie mogą jasno stwierdzić, czy to z uwagi na liczne kwarantanny, czy w związku z edukacją i odpowiednią segregacją, to gdańszczanie wyrzucają znacznie więcej m.in. plastiku.

- W tym roku zauważyliśmy znaczący wzrost głównie dwóch frakcji, plastiku i odpadów BIO - mówi Iwona Bolt, rzecznik Zakładu Utylizacyjnego w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj jaki rodzaj odpadów w największej ilości produkują mieszkańcy Gdańska:

Natomiast Eko Dolina mieszcząca się w Łężycach, która odbiera odpady m.in. z Gdyni i Sopotu odnotowała wzrost liczby odpadów poremontowych. Czas spędzony w domu sprzyja pracom budowlanym, czy porządkom na strychach czy w piwnicach.

- Odpady poremontowe wzrosły praktycznie dwukrotnie w porównaniu do tego samego okresu w roku ubiegłym - mówi Marcin Paszkiewicz z Eko Doliny. Posłuchaj:

Posłuchaj jak bardzo wzrósł procent odpadów poremontowych w Eko Dolinie:

Oba zakłady odebrały w ostatnim czasie także większą ilość odpadów wielkogabarytowych, takich jak meble czy sprzęt sportowy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE