Wakacje Gdańsk

i

Autor: Gdańsk.pl

Więcej tramwajów na plaże! Wakacyjne linie w Gdańsku ruszą już 25 czerwca

2022-06-22 20:52

Wakacje już za kilka dni. Wiele ludzi przyjedzie do Gdańska, aby skorzystać z plaż i dobrodziejstw miasta. Aby mogli szybko i sprawnie dostać się na plaże, miasto stworzyło specjalne linie tramwajowe, które będą kursować bardzo często. Co ciekawe część z linii będzie obsługiwana przez historyczne autobusy i tramwaje.

Rzadsze kursy tramwajów i autobusów

Zakończenie roku szkolnego, sprawia że na niektórych liniach będzie mniejsze zapotrzebowanie na częste tramwaje. W związku z tym autobusy linii 115, 164 i 162 oraz tramwaje linii 6 będą jeździć nieco rzadziej niż zazwyczaj, zgodnie z rozkładem jazdy obowiązującym w ferie.

Nowe linie wakacyjne 

Zostanie uruchomiona linia sezonowa nr. 63 (tramwaj), która będzie kursowała na trasie Chełm-Brzeźno, oraz linia 68 (tramwaj), która będzie kursowała na trasie Wilanowska-Stogi. Każda z tych linii będzie miała aż trzy tramwaje na godzinie. 

Linia 8 i 9, oprócz zwiększonej częstotliwości wydłuży swoją trasę z pętli Stogi, aż po samą plaże. W weekendy i święta na linii 8 będzie kursował historyczny tramwaj wysokopodłogowy typu 105Na. 

Linie sezonowe

Niezwykle ciekawą linią jak i atrakcją turystyczną jest linia 622. Dzięki niej dojedziemy do ZOO w Oliwie, a smaczku tej podróży doda fakt, że część kursów realizowana będzie historycznym autobusem Ikarus.

Na wszystkich liniach sezonowych obowiązuje taryfa zwykła

Informacje o wszystkich liniach sezonowych i zmianach znajdziecie tutaj 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE