ztm

i

Autor: ZTM

Więcej pasażerów w autobusach i tramwajach! Gdański tabor na granicach możliwości przewozowych

2020-05-12 13:35

Wzrasta liczba pasażerów komunikacji publicznej w Gdańsku – tymczasem tabor działa na granicach możliwości. Tak wynika z danych Zarządu Transportu Miejskiego, Renomy oraz BP Tour, których pracownicy od ponad tygodnia liczą osoby podróżujące tramwajami i autobusami w godzinach szczytu.

-Odkąd w pojazdach obowiązuje limit zajętych miejsc, tabor ledwo może obsłużyć wszystkich pasażerów – przyznaje Zygmunt Gołąb, rzecznik Zarządu Transportu Miejskiego w Gdańsku.

W autobusach i tramwajach nadal może być zajęta tylko połowa dostępnych miejsc. O szczegółach posłuchasz w materiale!

Na podstawie analiz, ZTM wprowadził dodatkowe kursy na najbardziej obleganych trasach. Wszystko po to, by zapewnić miejsce wszystkim pasażerom. I tak na liniach tramwajowych 2, 4, 6, 8 i 12 przywrócone zostały standardowe rozkłady jazdy i częstotliwości kursowania. Zwiększono także ilość autobusów obsługujących najbardziej popularne trasy.

Jak podkreśla gdański ZTM, przez pandemię znacząco zmniejszyły się dochody z biletów - w marcu i kwietniu ich sprzedaż spadła o 90%.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE