Więcej pasażerów na lotnisku w Gdańsku. W sierpniu statystyka może jeszcze wzrosnąć

2020-08-07 12:56 Patryk Rosiński
Z Portu Lotniczego w Gdańsku lata znacznie więcej pasażerów
Autor: Patryk Rosiński Z Portu Lotniczego w Gdańsku lata znacznie więcej pasażerów

18 czerwca przywrócone zostały międzynarodowe połączenia lotnicze. W pierwszych tygodniach pasażerowie niechętnie korzystali z samolotów. Ta tendencja jednak przeminęła, co pokazują statystyki za lipiec. W sierpniu liczba obsłużonych pasażerów może jeszcze wzrosnąć.

W gdańskim Porcie Lotniczym im. Lecha Wałęsy odnotowano znaczący wzrost liczby obsłużonych pasażerów. W lipcu przez lotnisko przeszło ponad 130 tysięcy więcej pasażerów niż w czerwcu. To pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszyły się połączenia lotnicze po zdjęciu obostrzeń Zarządcy lotniska wierzą, że ruch ten stale będzie rósł.

- Przed nami jeszcze drugi miesiąc wakacji, liczymy na to, że pasażerowie w dalszym ciągu chętnie będą wybierali połączenia lotnicze - mówi Agnieszka Michajłow, rzecznik Portu Lotniczego Gdańsk. Posłuchaj:

Posłuchaj jak w liczbach przedstawia się zainteresowanie lotami z Gdańska:

Pasażerowie połączenia lotnicze wykorzystują obecnie w największej mierze do wylotów na urlopy. Mogą oni wybierać z prawie 20 wakacyjnych destynacji, które cieszą się sporym zainteresowaniem. Wciąż jednak niektóre miejsca są wyłączone z siatki połączeń.

- Pasażerowie chętnie wylatują za granicę na odpoczynek, wybierając przy tym gdańskie lotnisko jako to docelowe - dodaje Michajłow. Posłuchaj:

Posłuchaj jake wakacyjne kierunką mogą wybrać pasażerowie z Gdańska:

Połączenia ze Szwecją są zawieszone co najmniej do 11 sierpnia. Na ten moment nie ma decyzji o przedłużeniu lub faktycznym planie zdjęcia tego zakazu.

W krajowej siatce połączeń, największą popularnością cieszą się loty na trasie Gdańsk-Warszawa.

Lotnisko w Katowicach rozbudowuje się

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.