Więcej ofiar śmietlenych pomimo mniejszej ilości wypadków. Pomorska drogówka podsumowuje 2019 rok

2020-02-25 12:02
Pomorska drogówka podsumowała 2019 rok
Autor: Patryk Rosiński Pomorska drogówka podsumowała 2019 rok

W 2019 roku na pomorskich drogach doszło do znacznie mniejszej liczby wypadków niż miało to miejsce w latach ubiegłych. Statystyki z jednej strony cieszą, natomiast z drugiej martwią.

Więcej ofiar śmiertelnych pomimo mniejszej ilości zdarzeń drogowych. Pomorska drogówka podsumowuje miniony rok. Choć w 2019 ogólna liczba zdarzeń drogowych i rannych była dużo niższa niż w kilku poprzednich latach, to wzrósł współczynnik ofiar śmiertelnych.

- Wciąż najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych jest nadmierna prędkość, nieustępowanie pierwszeństwa czy nieodpowiedzialne wyprzedzanie. Choć mniejsza ilość zdarzeń cieszy, to martwi zwiększona ilość ofiar śmiertelnych - mówi komisarz Joanna Skent z Wydziału Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego pomimo mniejszej ilości wypadków, wzrosła liczba ofiar śmietelnych:

Pomorska drogówka podsumowała także zdarzenia i zatrzymania kierowców prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Miniony rok różnił się także pod tym względem. Samych zatrzymań pijanych kierowców było zdecydowanie więcej.

- W związku z częstszymi kontrolami, udało nam się zatrzymać większą liczbę pijanych kierowców - dodaje komisarz Skrent. Posłuchaj:

Posłuchaj pod jakim względem rok 2019 różnił się od 2018 w przypadku osób pod wpływem alkoholu:

Pomorscy policjanci na początku tego tygodnia prowadzą także zwiększone kontrole związane z ostatnim dniem karnawału, czyli tak zwanym "śledzikiem".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE