Wekujesz warzywa lub owoce? Konkurs „Weki z Pomorskiej spiżarni” jest dla Ciebie!

2021-09-20 9:41
 Wekujesz warzywa lub owoce? Konkurs „Weki z Pomorskiej spiżarni” jest dla Ciebie!
Autor: pomorskie.eu

Jesień to idealny czas na przygotowywanie słoików pełnych regionalnych przysmaków. Można nie tylko przygotować zapasy na zimę, ale i wygrać kilka tysięcy złotych. Rusza konkurs „Weki z Pomorskiej spiżarni”

Sześć kategorii

W konkursie oceniane będą produkty przygotowane z surowców roślinnych lub zwierzęcych. Co najmniej 50 proc. użytych w procesie produkcji składników pochodzić musi z własnego gospodarstwa.

"W tym roku dodaliśmy nowe kategorie konkursowe. Łącznie będzie ich sześć. Będą to: produkty i przetwory mięsne oraz rybne, produkty mleczne, produkty pszczelarskie, przetwory owocowe, przetwory warzywne oraz oleje i octy"

 – mówi Józef Sarnowski, wicemarszałek województwa pomorskiego.

W konkursie można zgłaszać zarówno produkty wytwarzane zgodnie ze starymi recepturami, ale również zupełnie nowe przetwory. Ważne jest, aby produkować je w sposób niemasowy.

Dostarczone do komisji konkursowej produkty muszą być zawekowane lub zamknięte w odpowiednie opakowania. Muszą być też opisane, a termin przydatności do spożycia nie może być krótszy niż 10 dni od daty dostarczenia. Komisja konkursowa w każdej kategorii przyzna trzy nagrody. Za zajęcie pierwszego miejsca przewidziana jest nagroda w wysokości 3 tys. zł. Zgłoszenia można nadsyłać od 1 do 15 października 2021 r.

Beszamel - Przetwory we wrześniu: co na zimę przygotować we wrześniu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE