pociąg

i

Autor: pixabay.com

Wejherowo: ruch pociągów wstrzymany. To przez zerwaną sieć trakcyjną

Na stacji kolejowej Wejherowo w woj. pomorskim doszło do zerwania sieci trakcyjnej. Ruch pociągów wstrzymano, w zamian kursuje zastępcza komunikacja autobusowa.

Do uszkodzenia sieci trakcyjnej doszło w niedzielę 26 lutego ok. godz. 9:30. W związku zapadła decyzja o wstrzymaniu ruchu pociągów na odcinku Wejherowo - Reda - Wejherowo. Na podanej trasie wprowadzono zastępczą komunikację autobusową. Tymczasem przejazdy SKM odbywają się w relacji Gdańsk Śródmieście - Reda - Gdańsk Śródmieście.

Duże opóźnienia notują pociągi dalekobieżne. Pociąg "Stańczyk" relacji Szczecin Główny - Olsztyn Główny miał planowo dojechać do Gdańska Głównego o godz. 9:38. Pociąg relacji Słupsk - Gdynia Główna ma opóźnienie ponad 80 minut. Z kolei pociąg relacji Elbląg - Słupsk był opóźniony ponad 1,5 godziny.

Przedstawiciel PKP PLK Przemysław Zieliński w rozmowie z PAP zapewnił, że na miejsce jedzie pociąg sieciowy. Dopiero po naprawie będzie wiadomo, co było przyczyną usterki. Wstępnie utrudnienia mają potrwać do godz. 15.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE