Weekendowe rozróby w Trójmieście: Połamany szlaban i pobity barman - winny alkohol

2021-09-21 10:36
Policja nocą
Autor: KMP/materiały prasowe

Policjanci zatrzymali i ogłosili zarzuty 34-latkowi, który w piątek uszkodził szlaban na terenie jednego z gdańskich hoteli. Mężczyzn za wszystko obwiniał alkohol, który pił przed popełnieniem przestępstwa. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał 38-letni obywatel Islandii, który w sobotę w nocy zaatakował barmana w jednym z lokali, łamiąc mu nos.

Policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że pijany mężczyzna wyłamał szlaban blokujący wjazd do garażu podziemnego jednego z hoteli na Śródmieściu. Mężczyzna został ujęty przez pracownika ochrony, który o pomoc poprosił policjantów. Mundurowi na miejscu zastali 34-letniego sprawcę przestępstwa, będącego pod wpływem prawie 2 promili alkoholu.

"Podczas analizy monitoringu funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Warszawy podszedł do szlabanu chwiejnym krokiem, a następnie uszkodził go, popychając, wyrywając i łamiąc ramię szlabanu"

- komentują policjanci. 

Szkody, jakie wyrządził mężczyzna przedstawiciel hotelu, wycenił na około 3 tys. zł. 34-latek z Warszawy został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty dotyczące uszkodzenia szlabanu. Podejrzany przyznał się do przestępstwa, wyjaśniając, że nie do końca wiedział, co robi, ponieważ był pijany. 34-latek zobowiązał się też do naprawienia szkody.

Kilka godzin później policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że w jednym z lokali na Śródmieściu klient zaatakował barmana.

"Na miejscu funkcjonariusze przesłuchali świadków oraz przeanalizowali monitoring. Policjanci ustalili, że kiedy barman zwrócił uwagę awanturującemu się klientowi, ten uderzył go z „główki” w twarz, łamiąc pokrzywdzonemu nos. Policjanci zatrzymali pijanego sprawcę przestępstwa. Badanie alkomatem wykazało, że 38-letni obywatel Islandii w chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu. Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany i usłyszał zarzut uszkodzenia ciała"

Za uszkodzenie ciała i spowodowanie rozstroju zdrowia na czas powyżej 7 dni grozi kara 5 lat więzienia. Przestępstwo uszkodzenia mienia jest także zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Odkrycie w centrum Szczecina. Tory tramwajowe przetrwały pod asfaltem pół wieku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE