Walka o finał Pucharu Polski. Arka Gdynia: „Piast to bardzo trudny przeciwnik”

2021-04-07 7:10 Dominika Bakura
Arka Gdynia, stadion
Autor: CyfraSport Arka Gdynia, stadion

To będzie dla nich najważniejszy mecz tego sezonu! Już dziś Arka Gdynia, na swojej murawie zawalczy o finał Pucharu Polski. Przeciwnikiem żółto-niebieskich będzie Piast Gliwice. Początek spotkania o godzinie 17:30.

– Piast to bardzo dobry i solidny zespół. Początki nie były dla nich łatwe, ale teraz widać, że się zgrali, że pną się coraz wyżej – mówi Marcus Da Silva, pomocnik Arki Gdynia. – Ale musimy pamiętać, że tu każdy może wygrać. To jest tylko jeden mecz – dodaje piłkarz.

Przypomnijmy - w półfinale Pucharu Polski Arka zagra po raz siódmy.

– Ja nie wiem co to znaczy, ale chłopaki wiedzą jak to jest zdobyć puchar – dodaje z uśmiechem Dariusz Marzec, trener Arki Gdynia. – Wiemy co oznacza zdobycie pucharu dla kibiców, dla klubu. Zrobimy więc wszystko by się to udało – dodaje szkoleniowiec.

Gdynianie w drodze do półfinału pokonali kolejno: II-ligowego Górnika Polkowice 5:0 na wyjeździe oraz I-ligowe: Koronę Kielce 2:0 i Górnika Łęczna 2:1 u siebie oraz Puszczę Niepołomice 5:2 na wyjeździe.

– W każdym z tych meczów byłem na murawie. Walczyłem. I tak będzie i teraz. Wierzę, że również pomogę – podkreśla Marcus Da Silva.

Finał tegorocznej edycji Pucharu Polski zaplanowany jest na 2 maja.