zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

Walentynki nie tylko dla zakochanych. Zobacz, jak świętują 14 lutego na świecie

2023-02-15 8:30

Żadne randki, żadne kwiaty - to nuda, która króluje w Polsce, ale tak nie musi być! Zainspirujcie się niecodziennymi zwyczajami związanymi z walentynkami - są popularne na świecie, u nas nieznane.

Walentynki nie dla zakochanych

Na całym świecie 14 lutego to wyjątkowy dzień, ale nie wszędzie świętuje się je tak samo. Nie wszędzie świętują zakochani! Ten dzień różne narodowości obchodzą w naprawdę zaskakujący sposób.

Jak obchodzą walentynki na świecie?

Kartki z grafikami na jakie byś nie wpadł, wyjątkowe prezenty, czy nawet inne daty -walentynki na świecie wyglądają naprawdę ROZMAICIE.

Walentynki w Polsce

Historia walentynek w naszym kraju nie jest zbyt długa. Święto zakochanych obchodzimy od lat 90. XX wieku. Polacy po okresie PRL-u byli początkowo niechętni zachodnim zwyczajom, ale walentynki szybko stały się jednym z naszych ulubionych świąt.

Walentynki widać przede wszystkim w sklepach, hotele przygotowują specjalne oferty noclegów z romantyczną kolacją. 14 lutego okazał się też dodatkową okazją do organizowania imprez kulturalnych (jak np. koncerty) i wyjścia z domu, chociażby do ulubionej kawiarni czy restauracji – tylko we dwoje lub w gronie najbliższych. Z okazji walentynek w niektórych szkołach organizowana jest "poczta walentynkowa". 

Polacy najchętniej obdarowują się kwiatami i czekoladkami.

Życzenia na Walentynki i książka pełna miłości od Alka Rogozińskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE