Hotele i pencjonaty otwarte od 4 maja: Jakich zasad trzeba będzie przestrzegać? [WYTYCZNE]

i

Autor: Pixabay

Wakacje z zachowaniem wszystkich środków bezpieczeństwa. Sopoccy hotelarze czekają na gości!

2020-05-04 16:06

Pierwsi goście - lada moment! Na ten dzień od ponad miesiąca z utęsknieniem czekała branża hotelarska. W związku z zmniejszeniem kolejnych obostrzeń, od dziś ponownie można korzystać z miejsc noclegowych. Mimo ogólnej euforii, sopoccy przedsiębiorcy, nie zapominają jednak o podstawowych środkach bezpieczeństwa.

Regularne ozonowanie i wietrzenie pokoi oraz części wspólnych. Co więcej, serwis będzie odbywał się teraz w maseczkach i rękawiczkach, z zachowaniem odpowiedniego dystansu – podkreśla Rafał Starobrat, dyrektor sprzedaży w sopockim Hotelu Haffner.

Na przyjazd gości przygotowani są także przedsiębiorcy, którzy oferują wynajem apartamentów.

Zakwaterowanie gości i przekazanie kluczy będzie tak naprawdę bezkontaktowe. Ponadto, nasze apartamenty sprzątane są przez wykwalifikowanych pracowników, którzy przestrzegają wszystkich zasad – dodaje Kacper Ickiewicz z 3cityRentals. – Nasz gość na pewno poczuje się u nas bezpiecznie – dodaje przedstawiciel firmy.

Mimo, że pandemia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a wyjazd na mini wypoczynek nadal wiąże się z pewnego rodzaju zagrożeniem, Polacy nie rezygnują ze swoich planów. – Bezpośrednio po wystąpieniu premiera pojawiło nam się kilka rezerwacji. Można odczuć, że ludzie dosłownie chcą się wyrwać z domu, a prywatny apartament to dla nich najbezpieczniejsza z opcji. Mamy zarezerwowane pobyty kilkudniowe, jak i te znacznie dłuższe, nawet na dwa tygodnie – dodaje Kacper Ickiewicz.

Podobnie wygląda to w Hotelu Haffner, który ze względu na remont, drzwi dla swoich gości oficjalnie otworzy w najbliższych dniach. – Czas izolacji wykorzystaliśmy na odświeżenie hotelowego lobby. Dziś trwają ostatnie prace i lada chwila spotkamy się z naszymi gośćmi. Już teraz mamy sporo rezerwacji i zapytań, jak funkcjonuje hotel. Oczywiście nie jest to szczyt możliwości, patrząc na zbliżający się sezon, ale i tak uważamy, że jest całkiem nieźle – dodaje przedstawiciel sopockiego hotelu.

Goście muszą jednak pamiętać, że w hotelach i obiektach noclegowych ograniczona zostaje nadal działalność restauracji i przestrzeni rekreacyjnych - np. siłowni lub basenów.

Jak do przyjazdu gości przygotowali się właściciele sopockich hoteli i apartamentów? Posłuchaj:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE