W Wejherowie budują ‘Wodne Ogrody’. Kiedy zostanie oddany basenowy kompleks?

i

Autor: Michał FotoDron/Facebook

atrakcje

Wodne Ogrody w Wejherowie. Basenowy kompleks wkrótce będzie otwarty! Kiedy to się stanie?

2023-08-10 14:36

W Wejherowie wybudowano Wodne Ogrody, czyli kompleks otwartych basenów. Prace są na ukończeniu, a otwarcie obiektu nastąpi najprawdopodobniej w wakacje. Mamy nowe informacje od wejherowskiego ratusza.

Wodne Ogrody - kiedy otwarcie? 

W Wejherowie stoi już basenowy kompleks Wodne Ogrody. Póki co obiekt nie jest otwarty. We wtorek (8 sierpnia) podano oficjalną datę otwarcia. Więcej informacji o tym w naszym artykule

W związku z dużym zainteresowaniem naszych Czytelników inwestycją, zwróciliśmy się z pytaniem do urzędu - kiedy zostaną otwarte Wodne Ogrody?

Czynności odbiorowe wymagają zaangażowania organów zewnętrznych dzisiaj jeszcze nie wskazujemy dokładnej daty otwarcia obiektu, jednak z całą pewnością tegoroczne wakacje będziemy mogli spędzać na naszym nowym kompleksie. O terminie otwarcia poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem. Przewidziane jest otwarcie z udziałem mieszkańców

- czytamy w odpowiedzi nadesłanej w środę (28 czerwca). 

Ile będzie kosztować wstęp do Wodnych Ogrodów w Wejherowie? 

Zapytaliśmy urzędników, ile będą kosztować wejściówki do wejherowskich Wodnych Ogrodów. Udało się nam dowiedzieć, że atrakcja będzie odpłatna, a posiadaczom Wejherowskiej Karty Mieszkańca przysługiwać będą atrakcyjne zniżki. Niestety, nie podano nam konkretnych kwot. 

Wodne Ogrody w Wejherowie - przeszłość i przyszłość 

Wodne Ogrody to powrót do historii Wejherowa sprzed II wojny światowej. W latach 30. w mieście działało kąpielisko przy ul. Kalwaryjskiej. Ostatecznie kompleks basenowy został zamknięty na początku lat 90.

Po blisko 30 latach temat powrócił na nowo. W 2015 roku zainicjowano projekt budowy Wodnych Ogrodów. Prace rozpoczęły się w 2020 roku.

Chcemy przywrócić temu miejscu historyczną funkcję i dawną atrakcyjność. Jest to długo oczekiwana i przygotowywana inwestycja. Wiemy jednak, że to miejsce wciąż żyje w pamięci wejherowian i bardzo wielu mieszkańców oczekuje otwarcia „Wodnych Ogrodów”

– mówiła w 2022 roku Beata Rutkiewicz, zastępca prezydenta Wejherowa.

Ile kosztuje budowa Wodnych Ogrodów w Wejherowie? 

Inwestycja pochłonie ok. 45 mln złotych. Miasto otrzymało unijne dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, jako kompleksowe przedsięwzięcia rewitalizacyjne.

Jakie atrakcje znajdziemy w Wodnych Ogrodach w Wejherowie?

Na terenie kompleksu Wodne Ogrody znajdują się:

  • Budynek Szatniowy (główne wejście na obiekt) z restauracją na I piętrze,
  • Budynek Techniczny w którym zlokalizowana jest cała technologia uzdatniania wody basenowej,
  • trzy zjeżdżalnie w tym jedna pontonowa o długości ponad 100m,
  • basen hamowny zjeżdżalni,
  • wodny plac zabaw dla dzieci najmłodszych,
  • brodzik z atrakcjami wodnymi dla dzieci,
  • duży basen rekreacyjny z atrakcjami wodnymi m.in.: dysze wodnego masażu karku, masaż podwodny powietrzny, kurtyna wodna, leżanka powietrzna, dzika rzeka, siatka do wspinaczki "piramida"
  • trzy wanny jacuzzi 

Wodne Ogrody w Wejherowie z lotu ptaka:

Czy wejherowskie Wodne Ogrody będą działać tylko latem?

Wodne Ogrody w Wejherowie będą atrakcją odwiedzaną szczególnie w ciepłe, letnie dni.

Woda we wszystkich nieckach będzie podgrzewana, dzięki czemu z obiektów będzie można korzystać również w dni bezsłoneczne

– poinformował nas wejherowski ratusz.

Kiedy Wodne Ogrody w Wejherowie będą otwarte?

Skontaktowaliśmy się z wejherowskich urzędem i zapytaliśmy, kiedy możemy spodziewać się otwarcie Wodnych Ogrodów?

Prace budowlane przy budowie Centrum Integracji Społecznej "Wodne Ogrody" w Wejherowie zbliżają się ku końcowi. Wszystkie obiekty są już wykonane, układana jest docelowa nawierzchnia plażowa. Wykonana jest w całości instalacja technologii wody basenowej - w najbliższych dniach zostaną przeprowadzone próby technologiczne, rozpoczniemy napełnianie basenów wodą 

– wyjaśniają urzędnicy.

Póki co nie jest znana dokładna data otwarcia obiektu. Jak podkreśla urząd, „jednak z całą pewnością tegoroczne wakacje będziemy mogli spędzać na naszym nowym kompleksie”.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Szokujące nagranie z basenu. Dziewczynka topiła się obok dorosłych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE