W tym roku choinkę wytną leśnicy. Sprzedaż prowadzona będzie przy leśniczówkach

2020-12-15 7:55 Patryk Rosiński
Choinkobranie 2020 zostało odwołane. Drzewka będą dostępne u leśników
Autor: Patryk Rosiński "Choinkobranie" 2020 zostało odwołane. Drzewka będą dostępne u leśników

W tym roku z uwagi na obostrzenia i zalecenia sanitarne, odwołano tradycyjne już w Trójmieście "Choinkobranie" organizowane przez Nadleśnictwo Gdańsk. Osoby, które chciałyby mieć świeże świąteczne drzewko, będą mogły zakupić je prosto od leśników.

Ranking gwiazd, które są EKO [DiCaprio, Pitt, Portman] | ESKA XD - Hotplota #12

Trójmiejscy leśnicy zachęcają do zakupu choinek z lasu. W tym roku tradycyjne „Choinkobranie” zostało odwołane z uwagi na zagrożenie epidemiczne, jednak świeżo ścięte drzewko będzie można kupić przy leśniczówkach, m.in. w Sopocie, Matemblewie czy Sobieszewie.

- Zapraszamy w ostatni przedświąteczny weekend do naszych leśniczówek, ale nie tylko tam - mówi Łukasz Plonus z Nadleśnictwa Gdańsk. Posłuchaj:

Posłuchaj w jakich dniach sprzedawane będą choinki w leśniczówkach:

Choinki, które będzie można zakupić u leśników, pochodzą z specjalnie przygotowywanych plantacji, na których do tej pory odbywały się „Choinkobrania”. Te znajdują się zwykle tam, gdzie nie mogą rosnąć wysokie drzewa.

- Każdy będzie mógł znaleźć dla siebie wymarzoną choinkę - dodaje Plonus. Posłuchaj:

Posłuchaj skąd pochodzą choinki sprzedawane przy leśniczówkach:

Sprzedaż choinek będzie prowadzona w godzinach od 11.00 do 16.00 lub do wyczerpania zapasów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE