W Trójmieście bez studniówek. Licealiści mogą za to liczyć na bal maturalny

2020-11-20 16:04 Patryk Rosiński
Studniówkowe kreacje będą musiały przeleżeć w szafie do balu maturalnego
Autor: pixabay.com Studniówkowe kreacje będą musiały przeleżeć w szafie do balu maturalnego

Studniówki w szkołach ponadpodstawowych to tradycja. Rozpoczynają się od tańca i mają uczcić symboliczne 100 dni pozostałe do matury. W tym roku szkolnym szanse na ich przeprowadzenie są niewielkie.

Nowy sposób na zamknięte siłownie. Zajęcia fitness przeniosły się do szkoły tańca

Trójmiejscy licealiści nie zatańczą poloneza. Końcówka listopada oraz grudzień były miesiącami wzmożonych przygotowań do studniówek. Wybierane były kreacje, rezerwowane terminy u fryzjerów i intensywny trening tańca. Niestety, w związku z obostrzeniami w większości przypadków bale zostają odwoływane.

- Jednak zdrowie uczniów jest dla nas najważniejsze - mówi Dorota Suchacz, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Gdańsku. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego w II LO w Gdańsku podjęto decyzję o odwołaniu studniówki:

Nie wszystko jednak stracone. Wymyślne fryzury i przygotowane kreacje będą mogły zostać wykorzystane w późniejszym czasie. Zamiast świętowania 100 dni do matury, można balować już po zakończonych egzaminach.

- Jeśli studniówka zostanie odwołana, zastąpimy ją balem maturalnym - dodaje Dorota Gorzejewska, wicedyrektor XVII Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Posłuchaj:

Posłuchaj jaki plan na studniówkę ma dyrekcja XVII LO w Gdyni:

Tegoroczni maturzyści egzamin dojrzałości będą zdawać między 4 a 20 maja przyszłego roku.