W Sopocie nadal nie opłacimy parkingu kartą, ale... wiemy kiedy to się zmieni!

2021-09-16 19:00
parkometr
Autor: arch. UM Lubawa

Brak możliwości płatności kartą, tylko gotówka. Tak jest od zawsze w sopockich parkometrach, co z czasem coraz bardziej przeszkadza turystom i mieszkańcom Trójmiasta. Kiedy pojawią się nowe urządzenia? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

- Na szczęście znaleźliśmy jakieś drobne i udało nam się zapłacić za parking - tłumaczy turystka z Łodzi.

- Dzisiaj akurat mam jakieś monety ze sobą. Staję na krótko, to mam nadzieję, że mi starczy. Ale nie da się ukryć, że jest to bardzo kłopotliwe - dodaje mieszkanka Gdańska, która odwoziła córkę do Sopotu.

- Szkoda, że nie ma takiej możliwości płatności kartą. No ale byliśmy na to przygotowani i wzięliśmy monety - mówią turyści na parkingu przy ul. Ceynowy w Sopocie.

- Tylko monetami można?! Fatalnie... ile ja tu mam? Dwa złote. Czyli nie wystarczy. Najpierw trzeba jeszcze iść rozmienić pieniądze - smuci się pewna kobieta.

Władze Sopotu już od dawna zapowiadają wymianę parkometrów na nowe. Wiceprezydent Marcin Skwierawski zapytany przez nas o termin dostawy nowych urządzeń, powiedział, że sopocki Zarząd Dróg i Zieleni aktualnie przygotowuje się do ogłoszenia przetargu na wymianę i modernizację wszystkich parkometrów w mieście.

"Planujemy ten przetarg ogłosić jeszcze w tym tygodniu. Przypominam, że w Sopocie mamy blisko 120 parkometrów. Zależy nam, aby parkometry, które pojawiają się w Sopocie były jednymi z najnowocześniejszych w Polsce, a może i najnowocześniejsze. Chcemy, aby były wyposażone w baterie słoneczne oraz aby można było skorzystać z nowoczesnych systemów płatniczych, takich jak karta, telefon czy system BLIK"

- tłumaczy wiceprezydent. 

Nowe urządzenia miałyby się pojawić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Marsz dla Życia i Rodziny 2021. Radosny tłum przeszedł ulicami Bydgoszczy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE