Port Lotniczy Gdańsk nowy pirs

i

Autor: mat. prasowe Wizualizacja nowego pirsu terminala pasażerskiego w Porcie Lotniczym Gdańsk

W Porcie Lotniczym Gdańsk zamontowano nowe rękawy pasażerskie

2021-10-09 10:00

Ułatwią wejście do klasycznych Airbusów i Boeingów, ale też do małych Bombardierów. Na gdańskim lotnisku w nowo powstającym pirsie zamontowano 4 nowe rękawy lotnicze, czyli ruchome, teleskopowe pomosty łączące terminal ze stojącym na płycie samolotem.

- Dwa nowe rękawy będą funkcjonowały na kierunkach Schengen, a pozostałe dwa na kierunkach non-Schengen. W tej chwili nie ma takiej możliwości, pasażerowie schodzą klatką schodową i do samolotu jadą autobusem lub idą piechotą. Po oddaniu pirsu do użytkowania będą mogli rękawem dostać się również lecąc na przykład do Egiptu, do Turcji czy do Wielkiej Brytanii - mówi Iwona Tomczyńska z gdańskiego portu lotniczego.

Liczba rękawów na lotnisku w Rębiechowie wzrosła teraz do dziewięciu. Nowe są w pełni skomputeryzowane i posiadają szereg udogodnień zarówno dla obsługi jak i pasażerów. - Mają podłogę antypoślizgową, są klimatyzowane, mimo tego, że są przeszklone, to i tak w środku zawsze będzie panował komfort termiczny. Mają też różne czujniki i alarmy ostrzegające. W momencie jakiejś nagłej sytuacji one same się zatrzymają - dodaje Tomczyńska.

Rękawy zostaną oddane do użytku wraz z nowym pirsem, a ten powinien być gotowy na przełomie grudnia i stycznia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE