Paweł Adamowicz

i

Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS Paweł Adamowicz

W marcu ruszy proces Stefana W. „Tempo procesu ma być szybkie”

2022-02-16 12:59

28 marca ruszy proces Stefana W. oskarżonego o zabójstwo Pawła Adamowicza. Datę wyznaczono na posiedzeniu sądu, które odbyło się 16 lutego. Proces ma być jawny.

- Sąd Okręgowy w Gdańsku wyznaczył łącznie terminy 15 rozpraw. Tempo procesu ma być szybkie - pierwszą rozprawę zaplanowano na 28 marca, 15. - na 22 lipca 2022 r. - mówi mecenas Jerzy Glanc, pełnomocnik rodziny.

Brat zamordowanego prezydenta wierzy, że Stefan W. usłyszy wyrok w ciągu dwóch lat.

- Tak jak pani przewodnicząca składu powiedziała, sąd chce procedować tak szybko na ile to będzie możliwe. Podczas rozpoczęcia procesu odczytany zostanie akt oskarżenia i wyjaśnienia powinien składać oskarżony, czyli Stefan W. Czy skorzysta z tego prawa, nie wiemy. Jego pełnomocnik mówi natomiast, że Stefan W. chce ochoczo zeznawać - dodaje Piotr Adamowicz.

W akcie oskarżenia przeciwko zabójcy prezydenta Adamowicza wskazano około 400 świadków do przesłuchania. Mecenas Glanc ocenia jednak, że w toku proces liczba świadków się skurczy i łącznie zostanie przesłuchanych około 200 osób.  

Najbliższa rodzina Stefana W. odmówiła składania zeznań podczas procesu. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE