W internecie Doktor Pipa, na co dzień aktor Teatru Wybrzeże. Kim jest naprawdę Marcin Miodek?

i

Autor: archiwum prywatne

znani z Pomorza

W internecie Doktor Pipa, na co dzień aktor Teatru Wybrzeże. Kim jest naprawdę Marcin Miodek?

2023-06-02 7:26

Jedni znają go z prześmiewczych filmików na popularnym Tik Toku, inni - z produkcji teatralnych i filmowych. Marcin Miodek, na co dzień związany z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, zdobył w sieci sporą rzesze fanów... udzielając sercowych porad! Kim jest naprawdę? Sam nam opowiedział!

Doktor Pipa. Nie ma dla niego problemu nie do rozwiązania! 

Doradzi, pomoże, czasem "postawi do pionu" - Doktor Pipa, czyli popularna postać na TikToku, która ma ponad 200 tysięcy obserwujących. Jak sam podkreśla, mało kto z jego fanów wie, że na co dzień gra w gdańskim Teatrze Wybrzeże i jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Fani kina i teatru mogą go kojarzyć z takich produkcji jak Awantura w Chioggi, Całe szczęście, Komedia dla ludzi bez poczucia humoru czy z jego najnowszego projektu - Emigracja XD.

Większość widzów z tiktoka nie ma pojęcia kim jestem naprawdę. Nie jestem popularnym aktorem, więc ciężko od razu pożenić tego doktora z tiktoka z tym aktorem z kina, czy telewizji. Dlatego tym bardziej jest to dla mnie satysfakcjonujące, bo ilość moich widzów jest przez to bardzo autentyczna.

- mówi w rozmowie z nami Marcin Miodek, tiktokowy doktor. 

Doktor Pipa: "Kim ty właściwie jesteś kosmito?"

Jak wspomina, widzowie często pytają go w komentarzach "kim ty właściwie jesteś kosmito"? 

"Odpowiadam zawsze, że po prostu doktorem. Ostatnio miała miejsce premiera serialu "Emigracja XD" na Canal Plus, w której gram i tu zrobił się ferment, bo widzowie zaczęli pytać czy to możliwe, że Doktor Pipa gra w "Emigracji"? Nie obrażam się i nie dąsam na to, że widzowie w szerszym polu pytają czy to Doktor Pipa? Skąd mają mnie znać jak nie z serialu czy z tiktoka? Przecież cała Polska nie przyjeżdża do Teatru Wybrzeże. Jeśli mogę poprawić komuś humor na tik toku, to nie nie muszę podpisywać, że to ja "Doktor Pipa vel Marcin Miodek"

Materiał zawiera niecenzuralne słowa.

Marcin Miodek na TikToku. Jak wyglądały początki? 

"Od wielu lat moi znajomi sugerowali mi, że powinienem rozkręcić jakiegoś YouTube czy tiktoka i żebym gadał i po prostu "darł łacha" z różnych sytuacji" - wspomina. 

Pewnego wieczoru po prostu nagrał film żeby trochę się "odmóżdzyc" przed premierą w teatrze i wstawił na Instagram. 

Z czasem zdecydowałem się wrzucić 3 filmiki na tiktoka, żeby zobaczyć co to w ogóle jest i nagle obserwujący i lajki zaczęły rosnąć i w ciągu 1,5 roku były już 3 miliony polubień. Nie spodziewałem się, że moje minutowe filmiki nagrywane na kanapie przy lampce nocnej w wątpliwej jakości zdobędą taką popularność. Myślę, że jako aktor idealnie właśnie odnajduję się tematycznie jeśli chodzi o mój zawód. To jest jak stworzenie roli, ale dalekobieżnej, rozwijającej się i mocno sprzężonej z widzami, bo to o nich w całym gabinecie Pipy chodzi. Jestem producentem, autorem, scenarzystą i kostiumografem w jednym można powiedzieć. To bardziej internetowy stand-up, ale to dla mnie tak przyjemne, bo stworzyłem pewnego rodzaju markę, która jest zależna tylko ode mnie i od widzów oczywiście. 

TikTok czy aktorstwo. Jakie plany na kolejne miesiące? 

Emigracja XD, czyli polski serial komediowy udostępniony na  VOD Canal+ online miał swoją premierę 17 marca 2023. Marcin Miodek wystąpił w nim obok takich aktorów jak Tomasz Włosok, Michał Balicki, Tomasz Włosok czy Piotr Trojan. 

Co dalej? 

Nie mam pojęcia gdzie będę za kilka lat i nie wybiegam tak daleko. Odbyła się premiera "Emigracji XD" , "Kronik wypadków miłosnych" w Wybrzeżu, za nami też premiera "Złotego klucza", więc jest intensywnie. Żyję z dnia na dzień i patrzę z ciekawością na to co dalej. Ale tak w granicach miesiąca

Hity, które podbijają TikToka. Stały się viralami!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE