Telefon zaufania będzie czynny w Gdańsku do czasu otwarcia szkół

i

Autor: JESHOOTS-com Telefon zaufania będzie czynny w Gdańsku do czasu otwarcia szkół

W Gdańsku ruszył telefon zaufania. Skierowany jest on do uczniów i ich rodziców

2020-03-16 16:53

Od 16 marca przez dwa tygodnie trójmiejskie szkoły pozostaną zamknięte. Dla osób, które ciężko będą radzić sobie z tą sytuacja i będą potrzebowały rozmowy z psychologiem, powstał specjalny telefon zaufania.

Wystarczy jeden telefon aby uzyskać pomoc psychologiczno-pedagogiczną. W Gdańsku ruszył dziś Wirtualny Gabinet Wsparcia Dla Uczniów i Ich Rodziców . Dyrektorka Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 Agnieszka Tomasik, zauważyła potrzebę kontaktu z pewnymi osobami.

- Są uczniowie, którzy nie radzą sobie najlepiej z obecną sytuacją, tacy którzy potrzebują porozmawiać, gdy rodziców nie ma w domu. Dlatego właśnie uruchomiliśmy telefon zaufania - mówi Agnieszka Tomasik. Posłuchaj:

Posłuchaj do jakich osób skierowany jest telefon zaufania:

Telefon zaufania powstał z inicjatywy osób pracujących w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku. To właśnie psychologowie z tej szkoły będą dostępni pod wskazanymi numerami. Jak podkreśla jednak dyrektorka, telefon zaufania uruchomiony został dla wszystkich uczniów, nie tylko tych z ZSO nr 8.

- Nikogo nie będziemy pytać z jakiej jest szkoły. Gdy tylko młode osoby będą potrzebowały pomocy i rozmowy, będziemy dla nich dostępni - dodaje Tomasik. Posłuchaj:

Posłuchaj czy tylko uczniowie ZSO nr 8 mogą korzystać z telefonu zaufania:

Telefon zaufania działać będzie w godzinach 10.00-16.00 pod numerami telefonów 798 498 118 lub 695 276 199 . Numery będą czynne do czasu ponownego otwarcia szkół.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE