W Gdańsku otworzono kąpielsko bez barier. Jakie udogodnienia wprowadzono?

2021-06-29 21:00
Stogi, Gdańsk
Autor: www.gdansk.pl

Na tej plaży nie ma barier. Przy wejściu nr 50 w Gdańsku Brzeźnie właśnie otwarto kąpielisko z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych. Plaża, jako pierwsza w mieście, została wyposażona w infrastrukturę dla osób poruszających się na wózku, ale też niesłyszących i niedowidzących.

- Przede wszystkim szerokość kładek. Kładki, według standardów, muszą mieć szerokość 180 centymetrów. Jest tutaj też oznaczenie Braille'm, które powoduje, że osoby niedowidzące mogą chociażby wrzucić właściwy śmieć do właściwego pojemnika. Znajduje się tutaj też odpowiednio szeroka przebieralnia, która ma poręcze, no i oczywiście sygnał przywołania, gdyby trzeba było udzielić pomocy - mówi dyrektor Gdańskiego Ośrodka Sportu, Leszek Paszkowski.

Udogodnienia na plaży w Brzeźnie powstały w wyniku konsultacji z mieszkańcami. Ten projekt trwa od lat i będzie kontynuowany. - Współpraca zaczęła się prawie 3 lata temu. Montowaliśmy wtedy podesty prowadzące do wody. Miasto miało dwie amfibie, które umożliwiały osobom na wózku wejście do wody. Ale to wszystko były rzeczy, które były dopiero wstępem do uczynienia naszego wybrzeża dostępnym - zapewnia Ewa Kamińska, pełnomocnik prezydenta ds. osób niepełnosprawnych.

Kolejne kąpielisko z udogodnieniami powstanie na plaży na Stogach i ma być dostępne już w przyszłym sezonie.

Tajemnicze śmierci w Bałtyku. Z morza wyłowiono trzy ciała
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE