W dwa miesiące nakręcą film. Ruszyła rekrutacja na Pomorskie Warsztaty Filmowe

2020-09-15 10:50
Kameralne lato 2020. Już we wtorek kino samochodowe podczas festiwalu!
Autor: Pietro/pexels.com Kameralne lato 2020. Już we wtorek kino samochodowe podczas festiwalu!

A stamtąd prosta droga na czerwony dywan i po Oscara! Gdyńska Szkoła Filmowa zaprasza na 19. edycje Pomorskich Warsztatów Filmowych. Uczestnicy będą mieli dokładnie dwa miesiące na to, by napisać scenariusz, a następnie zmontować swój pierwszy, profesjonalny film.

- Każdy ma faktyczną i praktyczną szansę na uczestniczenie w każdym z etapów powstania filmu. Od pomysłu, przez scenariusz, po obsadę, zdjęcia, aż po montaż. Efektem jest krótki film, który ma swoją projekcję. Podczas tego analizujemy jakie popełniliśmy błędy oraz całą, warsztatową drogę jaką wspólnie musieliśmy przejść - mówi Jerzy Rados, pomysłodawca warsztatów.

Jak wyglądają Pomorskie Warsztaty Filmowe? O tym – Jerzy Rados, pomysłodawca. Posłuchaj:

W związku z pandemią tegoroczne zajęcia odbędą się w reżimie sanitarnym.

- To oznacza, że część zajęć poświęconych pisaniu scenariusza i takich teoretycznych wykładów, które poprowadzi Wojciech Marczewski, odbędą się online za pośrednictwem Zooma – tłumaczy Jerzy Rados. – Nie unikniemy jednak takiego realnego spotkania z naszymi uczestnikami. Szczególnie podczas realizacji zdjęć – dodaje Rados.

Jak będą wyglądały zajęcia w reżimie sanitarnym? Posłuchaj:

W warsztatach mogą wziąć udział osoby między 18 a 35 rokiem życia. Rekrutacja odbywa się do 10 października za pośrednictwem strony internetowej: www.gsf.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE