Samolot

i

Autor: Shutterstock Samolot

Utrudnienia na gdańskim lotnisku. Wiele lotów przekierowano do innych miast

2023-02-03 16:43

Intensywne opady śniegu oraz wiatr sparaliżowały w piątek gdańskie lotnisko. Sześć samolotów zostało przekierowanych do innych miast. Samolot z Warszawy wrócił do stolicy. Z Gdańska odwołano trzy loty.

Utrudnienia na gdańskim lotnisku

- Od 11:45 do chwili obecnej kierunek, siła wiatru i intensywne opady uniemożliwiały operowanie – poinformowała rzeczniczka Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy Agnieszka Michajłow.

Wskazała, że siedem samolotów nie wylądowało na gdańskim lotnisku i zostało przekierowanych do innych miast.

Z informacji pozyskanych przez gdański port wynika, że nie wylądował samolot z Cork, który planowo miał wylądować w Gdańsku o 12:20. Został on przekierowany do warszawskiego Lotniska Chopina. Do Warszawy zostały również skierowane samolot lecący z Monachium (planowo w Gdańsku miał wylądować o 12:34) oraz samolot z Frankfurtu (planowo w Gdańsku o 13:30).

Na wrocławskie lotnisko zostały przekierowane: samolot lecący z duńskiego Billund (w Gdańsku miał wylądować o 12:34) oraz samolot lecący z Oslo Torp (planowany w Gdańsku o 13:05).

Natomiast na lotnisko w Poznaniu został przekierowany samolot lecący do Gdańska z Oslo Torp (w Gdańsku planowo o 14:40).

Ponadto samolot, który wyleciał z warszawskiego Lotniska Chopina do Gdańska został cofnięty do stolicy (na gdańskim lotnisku miał wylądować o 14:10).

Z gdańskiego portu lotniczego, przez intensywne opady śniegu i silny wiatr, nie wystartowały trzy samoloty. Odwołano loty do Monachium (planowo samolot miał wystartować o 13:10), do Frankfurtu (start był planowany o 14:20) oraz do Warszawy (samolot miał wylecieć o 14:50).

Pogoda nad gdańskim lotniskiem poprawia się. Sytuacja wróciła już do normy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE