Ile będzie kosztowało wesele w 2022?

i

Autor: Canva Ile będzie kosztowało wesele w 2022?

Urząd Stanu Cywilnego Gdynia: Ile było ślubów, a ile z nich odbyło się online? Są najnowsze dane!

2021-12-13 11:59

Mijający rok był pełen wyzwań dla Urzędu Stanu Cywilnego w Gdyni. Pomimo pandemii mieszkańcy wciąż pragnęli zawierać związki małżeńskie i chcieli, żeby w tej wyjątkowej chwili towarzyszyli im najbliżsi oraz przyjaciele. Aby im to umożliwić, Urząd Miasta Gdyni oferował np. bezpłatne transmisje prosto ze ślubnego kobierca. Ile par skorzystało?

Prawie wszyscy chcemy, aby podczas tak ważnego dnia, jakim jest ślub, towarzyszyli nam bliscy, przyjaciele i znajomi. Pandemia koronawirusa zmieniła standardy – od zeszłego roku kilkukrotnie zmieniały się obostrzenia dotyczące tego, ile osób może znaleźć się w sali podczas ceremonii. Z kolei w lutym tego roku ta liczba została ograniczona do młodej pary, ich świadków oraz jednego gościa lub fotografa.

Wychodząc naprzeciw potrzebom mieszkańców, Gdynia jako pierwsza w Polsce udostępniła młodym parom bezpłatną transmisję ze ślubu w Urzędzie Stanu Cywilnego.

Streamingi z sali Urzędu Stanu Cywilnego były bezpłatne, a niepublicznymi linkami prowadzącymi do transmisji młoda para mogła podzielić się z najbliższymi i znajomymi.

Od 12 lutego br., czyli od momentu uruchomienia usługi, do 30 czerwca skorzystało z niej aż 106 par. W okresie od 1 lipca do grudnia było to 45 par.

Kanał na Youtubie, który przygotowano do prowadzenia ślubnych streamingów, uzyskał w sumie 8 640 wyświetleń. Według statystyk oglądalności w pierwszej piątce znalazły się śluby, które odbyły się w Gdyni: 10 kwietnia (344 wyświetleń), 13 lutego (313 odsłon), 9 kwietnia (298 wyświetleń), 12 czerwca (277 odsłon) i 20 marca (253 wyświetleń).

Okazało się, że goście najchętniej oglądali transmisję z ceremonii na ekranach swoich telefonów komórkowych, komputerów albo wykorzystywali do tego konsolę do gier i tablety. Obecnie w limit osób uczestniczących w ślubach na terenie USC nie wlicza się osób zaszczepionych, dlatego od 1 stycznia 2022 roku usługa transmisji ślubów online będzie zawieszona.

O tym, jak ważną rolę w naszym życiu odgrywa miłość, na pewno wiedzą ci małżonkowie, którzy spędzili ze sobą wiele lat. Gdyńskie pary, które świętują długoletnie pożycie małżeńskie, zapraszane są na uroczystość do Urzędu Stanu Cywilnego, podczas której otrzymują z rąk prezydenta lub wiceprezydenta miasta specjalne Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. To odznaczenie dla małżeństw obchodzących złote lub diamentowe gody jest nadawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W tym roku w naszym mieście takich par na medal było 162. Wszystkim życzymy wielu kolejnych wspólnych lat życia!

Wesele i ślub - polskie piosenki na pierwszy taniec
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE