URATUJ ŻYCIE MAŁEGO TYMKA i zostań dawcą szpiku: Zarejestruj się w Gdańsku podczas jarmarku lub w ZOO!

2021-07-23 14:57
URATUJ ŻYCIE MAŁEGO TYMKA i zostań dawcą szpiku: Zarejestruj się w Gdańsku podczas jarmarku lub w ZOO!
Autor: DKMS.pl

Wystarczy 10 minut żeby pobrać wymaz i zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców - to szansa na życie dla 4-miesięcznego Tymka. 24 i 25 lipca będzie można zarejestrować się w Trójmieście w trzech lokalizacjach.

W marcu na świat przyszedł Tymek, brat 4-letniej Neli. Pierwsze tygodnie przebiegały spokojnie i nic nie wskazywało na to, że chłopiec może być chory. Kiedy miał 5 tygodni, trafił jednak do szpitala dziecięcego Polanki.

„Pan doktor powiedział, że Tymek będzie potrzebował przeszczepienia komórek macierzystych, takiego od Dawcy, aby mógł być ze mną i rodzicami. Wtedy będzie wszystko dobrze”

- czytamy na stronie fundacji DKMS.

Starsza siostra Tymka pyta: „Czy możesz pomóc mojemu braciszkowi?”

URATUJ ŻYCIE MAŁEGO TYMKA: Zarejestruj się w Gdańsku podczas jarmarku lub w ZOO!

W najbliższy weekend 24-25 lipca fundacja DKMS wraz z wolontariuszami, rodziną i przyjaciółmi będzie stacjonować w trzech miejscach w Trójmieście: Oliwskie Zoo, plaża przy molo oraz nas Jarmarku Dominikańskim. Chętni będą mogli zarejestrować się w bazie DKMS i pomóc małemu Tymkowi!

Więcej szczegółów na stronie fundacji.

Jak zostać dawcą szpiku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE