UCK w Gdańsku wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów. KOR ma działać bez zmian

2021-12-01 15:31
uck
Autor: wikipedia.com

UCK wstrzymuje planowe przyjęcia pacjentów. To po decyzji wojewody, który nakazał placówce utworzenie dodatkowych 50 łóżek covidowych. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, działalność Klinicznego Oddziału Ratunkowego zostanie utrzymana.

-Od dnia 1 grudnia 2021 roku do odwołania, w UCK wstrzymane zostają wszystkie przyjęcia planowe, z wyłączeniem klinik: Pediatrycznych, Onkologii i Radioterapii, Hematologii i Transplantologii, Położnictwa i Ginekologii, Ginekologii Onkologicznej i Endokrynologii Ginekologicznej oraz procedur: transplantacyjnych, onkologicznych, realizowanych u dzieci, endoprotetycznych, udzielanych w trybie leczenia jednego dnia, koniecznych ze wskazań życiowych (za zgodą dyrektora ds. lecznictwa lekarza naczelnego, na wniosek ordynatora) - informuje Uniwersyteckie Centrum Kliniczne.

Zawieszenie przyjęć planowych ma związek z decyzją wojewody, który zarządził utworzenie w UCK dodatkowych 50 łóżek dla pacjentów covidowych. Do piątku (3.12) w placówce powstanie ok. 20 takich miejsc. Kolejne będą gotowe w przyszłym tygodniu.

Wojewoda pomorski wysłał już prośbę do Ministerstwa Zdrowia o pozwolenie na wznowienie działalności szpitala tymczasowego. W gdańskim Amber Expo może powstać łącznie 400 miejsc dla pacjentów covidowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE