Khedi Alieva - organizatorka akcji podczas szycia

i

Autor: Fundacja Kobiety Wędrowne Khedi Alieva - organizatorka akcji podczas szycia

Uchodźczynie będą szyć maseczki. Gdańska Fundacja Kobiety Wędrowne wspomaga potrzebujących

2020-03-16 11:40

Fundacja Kobiety Wędrowne została założone przez uchodźczynie z Czeczeni, która od kilku lat mieszka w Gdańsku. Przez ten czas otrzymała ogromną pomoc, teraz chce się za nią odwdzięczyć.

Chcą szyć maseczki ochronne dzień i noc. Założycielka gdańskiej Fundacji Kobiety Wędrowne Khedi Alieva, postanowiła wykorzystać umiejętność szycia do pomocy potrzebującym. Wyprodukowane maseczki przekazane zostaną m.in. ratownikom, wolontariuszom czy osobom starszym.

- Otrzymałam w Polsce ogromną pomoc. Wiem, że w Gdańsku brakuje maseczek ochronnych. Teraz to ja chce pomóc i dlatego będziemy szyć maseczki - mówi Khedi Alieva. Posłuchaj:

Posłuchaj co na temat szycia maseczek mówi organizatorka akcji Khedi Alieva:

Pierwsze wsparcie Fundacja otrzymała od Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr. 8 w Gdańsku. Dyrektor Agnieszka Tomasik pozwoliła wykorzystać jedną z sal, w której pracować będą osoby przy maszynach. Od niedzieli każdy może także wspomagać fundację pieniężnie. Założona została zbiórka internetowa, a środki dzięki niej zebrane wykorzystane zostaną na materiały.

- Do uszycia masek potrzebujemy: materiały, flizelinę, gumkę oraz nici. To wszystko będziemy na bieżąco kupować za pieniądze uzyskane z hojności darczyńców - dodaje Alieva. Posłuchaj:

Posłuchaj dlaczego utworzona została internetowa zbiórka pieniężna:

Szczegóły dotyczące akcji szycia maseczek oraz zbiórki na materiały dostępne są na Facebooku gdańskiej Fundacji Kobiet Wędrownych oraz na stronie internetowej zrzutki pod tym adresem.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE