zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

Kryminalne

U nauczyciela z gdańskiej szkoły znaleziono narkotyki! Sam zwolnił się z pracy

Nauczyciel jednej z gdańskich szkół, u którego w mieszkaniu policjanci znaleźli 62 porcje marihuany, zwolnił się z pracy. W mieszkaniu ujawniono amfetaminę i susz, oskarżenia usłyszała dwójka mężczyzn - braci.

44-latek oraz jego młodszy brat, u którego w pokoju znaleziono amfetaminę, usłyszeli w czwartek zarzut posiadania narkotyków. Mężczyzna był nauczycielem fizyki w jednej z gdańskich szkół. Był, ponieważ formalnie już tam nie pracuje. Teraz obu im grozi do trzech lat więzienia.

Nauczyciel w dniu zatrzymania sam złożył dyrekcji szkoły, w której pracował, deklarację zwolnienia się z pracy. Dyrekcja przyjęła to zwolnienie. Pracodawca, czyli dyrektor, który posiada wiedzę na ten temat powinien powiadomić zarówno organy prowadzący i nadzoru oraz podjąć odpowiednie działania kadrowe zgodne z przepisami, np. zawieszenie w obowiązkach, zwolnienie z pracy lub wniosek do komisji dyscyplinarnej. Reakcja powinna być szybka

- przekazał w piątek (2 czerwca) przedstawiciel gdańskiego magistratu Patryk Rosiński.

Do Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gdańsku wpłynęła informacja od dyrekcji placówki o nauczycielu fizyki, który złożył deklarację o zwolnieniu. Podkreślił, że dla dobra placówki i uczniów, urząd nie informuje w jakiej szkole pracował nauczyciel.

Do zatrzymania 44-letniego nauczyciela doszło w ubiegły wtorek (6 czerwca). Policjanci weszli do jednego z mieszkań w Gdańsku. Jak podał  oficer prasowy gdańskiej policji asp. szt. Mariusz Chrzanowski, w lokalu kryminalni zastali 33-letniego gdańszczanina, a podczas kontroli funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli amfetaminę. Podczas trwających policyjnych czynności, do mieszkania wszedł jego starszy brat. "Z pokoju, który zajmował 44-latek, dobiegał intensywny zapach marihuany. Kryminalni szczegółowo sprawdzili także to pomieszczenie i ujawnili kolejne narkotyki" - relacjonował policjant.

Narkotyki ujawnione w pokoju młodszego mężczyzny to 21 porcji amfetaminy, natomiast u starszego z mężczyzn znaleziono 62 porcje marihuany. Mężczyźni w czwartek usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Grozi za to nawet do trzech lat więzienia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Pomorskie. Odwiedziliśmy budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE