Turyści wracają do Gdańska. Zwiększa się liczba rezerwacji w obiektach noclegowych

2020-05-22 13:29 Patryk Rosiński
Gdańsk w ubiegłym roku odwiedziło rekordowe 3,5 miliona turystów
Autor: Patryk Rosiński Gdańsk w ubiegłym roku odwiedziło rekordowe 3,5 miliona turystów

Obecna sytuacja wywołana epidemią koronawirusa sprawiła, że na ulicach nie tylko Gdańska, ale i całego Trójmiasta, nie widać zbyt wielu turystów. Zamknięte granice nie pozwalają na odwiedziny osób spoza Polski, a rodakom nie bardzo śpieszyło się nad morze. To jednak powoli się zmienia, a weekendowych rezerwacji jest coraz więcej.

Gdańskie kwatery prywatne, jak się okazało, w ostatnim czasie są coraz chętniej rezerwowane. Rozpoczynający się właśnie weekend będzie trzecim od czasu ponownego otwarcia obiektów noclegowych. Choć liczba zapytań o wolne miejsca jest dużo mniejsza niż w ubiegłych latach, to zauważyć można ewidentny wzrost pod względem minionych tygodni.

- Tylko w tym tygodniu odnotowaliśmy kilkaset rezerwacji. To pokazuje, że ludzie powoli zaczynają podróżować - mówi Michał Brandt z Gdańskiej Organizacji Turystycznej. Posłuchaj:

Posłuchaj jakim zainteresowaniem cieszą się obecnie obiekty noclegowe:

Obecnie wciąż jeszcze niewiele osób decyduje się na rezerwowanie kwater na okres wakacyjny.  Jest to najpewniej spowodowane niepewnością co do sytuacji, jaka będzie obecna w kraju za miesiąc. Mimo tego, według osób zajmujących się turystyką na co dzień, prognozować można zwiększenie zainteresowania terminami letnimi w najbliższych tygodnia.

- Lipiec i sierpień powinny być zdecydowanie chętniej wybieranymi terminami niż ma to miejsce obecnie. Im bliżej będziemy okresu wakacyjnego, tym więcej zapytań i rezerwacji powinno się pojawiać - dodaje Brandt. Posłuchaj:

Posłuchaj jak może wyglądać sezon wakacyjny w obiektach noclegowych?

Przypomnijmy, w ubiegłym roku Gdańsk odwiedziło rekordowo ponad 3,5 miliona turystów, co było wzrostem o 13% w porównaniu do 2018 roku. Wtedy do miasta przyjechało ponad 3,1 miliona. Wśród gości zagranicznych od paru lat przeważają osoby zamieszkujące na co dzień Wielką Brytanię.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.