zdjęcie poglądowe

i

Autor: Facebook/ Pomorska Kolej Metropolitalna

Tu nie przejdziesz przez tory. Teren jest ściśle monitorowany. Zobacz, co nagrały kamery

2023-02-21 9:19

Nowe tablice informacyjne pojawiły się wzdłuż trasy Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Każde wejście na tory skutkuje wezwaniem patrolu policji. Kamery rejestrują wandali, ale też zwierzęta.

Na tory wchodzić wolno tylko z odpowiednimi uprawnieniami. Każde inne wkroczenie na teren kolejowy może zostać przypieczętowane mandatem. Taka zasada obowiązuje w całym kraju, ale realnie wzdłuż całej linii Pomorskiej Kolei Metropolitalnej takie zdarzenia praktycznie się nie zdarzają? Dlaczego? Bo reakcja jest natychmiastowa, sypią się kary, a wszystko dzięki mocno rozwiniętemu monitoringowi.

Pomorska Kolej Metropolitalna monitorowana

System kamer monitoringu ustawiony wzdłuż torów robi wrażenie. Do 300 kamer, które monitorują trasę dodano kolejne urządzenia i to jeszcze nie koniec. Na trasie stanęły również tablice, które mają zniechęcić do wchodzenia na tory, ale też wandalizmów.

zdjęcie poglądowe

i

Autor: Facebook/ Pomorska Kolej Metropolitalna

Monitoring PKM uwiecznił wandali i zwierzęta

Dzięki kamerom monitoringu udało się zapobiec kilku wypadkom. Niżej publikujemy filmik na którym dzięki kamerze udało się uratować psa biegającego po torowisku. Maszynista został powiadomiony i zahamował w odpowiednim momencie. Udało się złapać już kilkukrotnie grafficiarzy malujących po infrastrukturze kolejowej. Zatrzymano też mężczyznę, który dewastował automaty z napojami i biletomaty. 

Dwaj kolejni wandale - pseudografficiarze zostali przyłapani na gorącym uczynku, kiedy niszczyli swoimi bohomazami mur przy nasypie w sąsiedztwie przystanku PKM Gdańsk Jasień. Powiadomiona przez nas Pomorska Policja błyskawicznie zjawiła się na miejscu i zatrzymała wandali - podziękowania dla funkcjonariuszy z VIII Komisariatu Policji w Gdańsku za szybką i skuteczną interwencję!

- poinformowała PKM bo zatrzymaniu grupy grafficiarzy.

Jak zapowiada właściciel infrastruktury PKM, monitoring się sprawdza, będzie to więc trend, który będzie rozwijany i kamer stanie jeszcze więcej. Tablice mają dodatkowo wzmocnić działanie prezencyjne systemu kamer. 

Wyrok dla Huberta S., który jadąc pijany zabił żołnierza
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE