zdjęcie poglądowe

i

Autor: pixabay

Tu naprawdę się wyśpisz! Hotele zaskakują pomysłami, by to zagwarantować

2023-02-15 13:39

Branża hotelarska po pandemii szuka nowych rozwiązań. Jednym z pomysłów są pokoje, które gwarantują idealne warunki do... snu. Tylko tyle i aż tyle, ale głęboki sen jest na wagę złota.

Każdy dorosły człowiek powinien spać od 6 do 9 godzin w ciągu doby. Przy szybkim tempie życia niedobór snu jest jednym z głównych powodów pogarszającym nasze samopoczucie. Coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie z tego sprawę, ale żeby się wyspać są w stanie zapłacić na luksusowy nocleg.

Niedobór snu powoduje:

  • zmiany nastroju,
  • uczucie stresu, niepokoju, drażliwość,
  • wolniejsze myślenie,
  • słabsza pamięć,
  • trudności z koncentracją,
  • niższy poziom energii,
  • problemy z podejmowaniem decyzji

Hotele, w których się wyśpisz

Co oferują hotele, by zapewnić zdrowy wypoczynek. Oferta rozbudowywana jest już na etapie organizacji obiektu i całej oprawy. Hotel może być w centrum miasta, ale często są to totalne odludzia, bez zasięgu sieci. Na terenie obiektu nie ma dyskotek, a jedynie relaksujące spa i strefy masażu. 

Niezbędne jest odpowiednie wyposażenie pokoju: różnego rodzaju dyfuzory kojących olejków eterycznych to tylko jedne z wielu takich urządzeń, w które hotelarze wyposażają pokoje. Jeszcze ciekawsze są inteligentne materace regulujące temperaturę w trakcie snu, a nawet rejestrujące jakość snu jego użytkownika, którą można potem sprawdzić na smartfonie. Powstały też już inteligentne poduszki, które reagują na ruchy i dopasowują się do kształtu ciała.

Podstawą jest oczywiście łóżko. Wybierając pokój decydujemy o wyborze materaca, miękkości i wielkości poduszki. Wybieramy też rodzaj okrycia, do dyspozycji są np. kołdry sensoryczne obciążające dodatkowo ciało, co sprzyja relaksowi. Kolejna rzecz to odpowiednio przygotowane pomieszczenie. Sypialnie są specjalnie wygłuszane, całkowicie przyciemnione odpowiednimi roletami lub zasłonami. 

Nowy trend w hotelach

Nowy trend z pokojami, które mają służyć idealnemu wyspaniu w Polsce zaczyna dopiero rozkwitać. Za granicą, potrzebę stworzenia takich miejsc zauważono już wcześniej. W centrum Londynu działa Zedwell – hotel bez okien, znajdujący się w piwnicy zabytkowej kamienicy. To bardzo luksusowe miejsce, podstawą jest jednak wygłuszony i zaciemniony pokój. 

W portugalskiej Coimbrze szwedzki producent łóżek Hästens otworzył butikowy hotel, którego działalność skupia się wokół łóżka i doskonałego snu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE