żużel

i

Autor: AB

Trzy etapy modernizacji stadionu żużlowego Wybrzeża Gdańsk

2022-01-15 16:00

Stadion żużlowy w Gdańsku przejdzie modernizację! Jak na regularnie używany tor wyścigowy, obiekt przy ulicy Zawodników jest w opłakanym stanie. Obecnie nie spełnia nawet wymagań PGE Ekstraligi.

- Przedstawiciele PGE Ekstraligi wizytowali obiekt w minionym roku i przygotowali szczegółowy raport wskazujący co dokładnie wymaga modernizacji. Niezależnie od tego stadion odbiega od wielu obiektów żużlowych jeśli chodzi o komfort oglądania zawodów dla kibiców - mówi Rafał Sumowski, rzecznik Gdańskiego Klubu Żużlowego Wybrzeże.

Modernizacja została podzielona na trzy etapy. - W pierwszej kolejności potrzebna jest instalacja odwodnienia liniowego toru, wymiana oświetlenia oraz band. W dalszych etapach potrzebna będzie także budowa nowej wieżyczki sędziowskiej, przebudowa trybun oraz budowa nowych pomieszczeń na stadionie - dodaje rzecznik GKŻ-u.

Na razie zlecono wykonanie koncepcji architektonicznej niezbędnej do przeprowadzenia remontu. Nie wiadomo natomiast kiedy rozpocznie się przebudowa obiektu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE