Foczka

i

Autor: materiały fokarium

Trwa zbiórka na rozbudowe foczego szpitala w Helu! Poszukiwani są też wolontariusze

2023-01-31 22:30

Trwa zbiórka na rozbudowę foczego szpitala w Helu! Budowa nowych da możliwość przyjęcia i opieki nad większą liczbą zwierząt. Oprócz tego każdy z Was może zgłosić się na wolontariat do ośrodka, pomagając młodym fokom w odzyskiwaniu sił i powrocie do morza.

Rozbudowa foczego szpitala 

W związku ze wzrostem liczby foczych pacjentów konieczna jest rozbudowa foczego szpitala. Taki obiekt da możliwość odbycia kwarantanny po trafieniu do ośrodka, a potem stopniowe odzyskiwanie sił.  Teraz fokarium w Helu chce dobudować zewnętrzne izolatki, wraz ze specjalną plażą na której foki stopniowo mogłyby odpoczywać odzyskiwać sprawność. Oprócz tego zebrane pieniądze pozwolą na budowę basenu, w którym małe foki będą mogły same się wykąpać. Do tego powstać ma niezbędne zaplecze dla pracowników fokarium.

Zbiórkę na rzecz rozbudowy foczego szpitala znajdziecie tutaj

Wszystkie ręce na pokład 

Fokarium w Helu można również wspomóc w inny sposób - zostając wolontariuszem. Zgłosić może się każda osoba, która ukończyła 18 lat. Warunek jest w zasadzie jeden i ogranicza się do możliwości poświęcenia minimum 2 tygodni. Dla wszystkich chętnych fokarium pomoże z zakwaterowaniem. Podczas wolontariatu każdy chętny będzie miał możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach procesu leczenia i rehabilitacji małych fok. Od pierwszych chwil, aż po wypuszczenie na wolność. Jest to unikatowa okazja, do tego by móc obcować z tymi zwierzętami. Wolontariusze poszukiwani są na okres od początku marca do końca maja.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie tutaj

Tak mieszka seksbomba PRL. Halina Kowalska: Wszyscy chcieli mnie rozbierać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE