Trwa bitwa o głosy! Zobacz, jak wypadła I tura wyborów prezydenckich na Pomorzu

2020-06-29 14:10
głosy
Autor: Metropolia GGS

By zachęcić mieszkańców Pomorza do wzięcia udziału w niedzielnych wyborach, Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot ogłosił konkurs. Miasta i gminy z najwyższą frekwencją wyborczą zostaną nagrodzone. Kto ma szansę na wygraną? O szczegółach poczytasz w artykule.

Po niedzielnym głosowaniu w kategorii gmin powyżej 30 tys. mieszkańców prowadzi Sopot z wynikiem 74,3%. Wśród gmin 10-30 tys. mieszkańców liderem jest Władysławowo, gdzie głosowało 78,72% wyborców. Najwyższe wyniki zanotowały gminy poniżej 10 tys., gdzie na prowadzenie wychodzi Jastarnia z wynikiem 84,2%. Frekwencję powyżej średniej zanotowały także Gdynia, Gdańsk, Krynica Morska, Hel, Kosakowo i Kolbudy.

Zwycięzca każdej z trzech kategorii otrzyma 30 tys. złotych. Liczba jest nieprzypadkowa, ponieważ konkurs ogłoszono dla uczczenia jubileuszu 30-lecia samorządu terytorialnego. - Ogłosiliśmy zdrową rywalizację o jak najlepszą frekwencję w metropolitalnych miastach, miasteczkach i wsiach. Suma nagród to 90 tysięcy złotych. Jest się o co bić, ale zależy nam przede wszystkim na tym, by mieszkańcy ponadpolitycznie, bez żadnych podziałów wzięli udział w wyborach prezydenckich. Zachęcamy do rywalizacji dzielnice, osiedla czy sołectwa - podkreśla Michał Glaser, prezes Zarządu OMGGS.

Poniżej prezentujemy listę gmin Metropolii GGS, według frekwencji osiągniętej w pierwszej turze wyborów prezydenckich:

wyniki
Autor: Metropolia GGS

Ogłoszony przez Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot konkurs na najwyższą frekwencję wyborczą rozstrzygnie się ostatecznie w drugiej turze, zaplanowanej na 12 lipca.