Trefl Gdańsk w Ergo Arenie.

i

Autor: https://www.facebook.com/treflgdansk/photos/4739382866121064

Trefl Gdańsk pokonał LUK Lublin. Wlazły: „Z naszej strony pełen profesjonalizm i koncentracja”

2021-12-13 8:31

Z 12. na 9. miejsce. O trzy oczka w tabeli PlusLigi przeskoczył Trefl Gdańsk. „Gdańskie Lwy” w niedzielę pokonały w Ergo Arenie drużynę LUK Lublin 3:0 (25:20, 25:22, 25:16). To drugie zwycięstwo podopiecznych Michała Winiarskiego z rzędu.

– Musimy dobrze wejść w mecz – mówił przed spotkaniem Mateusz Mika, przyjmujący gdańskiego zespołu.

Tak też zrobili. Początek pierwszego seta był co prawda wyrównany, ale udane akcje zaowocowały zwycięstwem 25:20. W drugim secie swoje doświadczenie i determinacje pokazał Mariusz Wlazły.

– Po meczu z Bełchatowem zaczęło się coś fajnego dziać. I te dwa mecze ostatnie pokazały, że potrafimy się odnaleźć, odnaleźć styl zabawy na boisku – mówi Mariusz Wlazły. – Stworzyliśmy dużo fajnych akcji. Cieszymy się, że z naszej strony był pełen profesjonalizm i koncentracja. Razem z LUK Lublin stworzyliśmy naprawdę fajne widowisko – dodaje siatkarz.

Ostatni set to całkowita dominacja. Trefl Gdańsk zakończył te część meczu wynikiem - 25:16. Wlazły w całych zawodach atakował na 53 proc. skuteczności, Lipiński 56 proc., a Mika 50. proc.

A w następnej kolejce Trefl Gdańsk podejmie Ślepsk Malow Suwałki. Mecz już 19 grudnia w Ergo Arenie. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE