Wypadek w Mierzynie

i

Autor: Marcin Gadomski / Super Express

tragedia

Tragiczny wypadek osobówki z autokarem na Pomorzu. Zapadł wyrok w głośnej sprawie

2023-05-30 9:50

Sąd Okręgowy w Gdańsku skazał 23-letniego Przemysława P. na karę dwóch lat więzienia za nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym w Mierzynie koło Wejherowa (woj. pomorskie), w którym zginęły cztery osoby. Do śmiertelnego zderzenia samochodu osobowego z autokarem doszło trzy lata temu.

"Sąd Okręgowy w Gdańsku uznał oskarżonego winnym zarzuconego mu przestępstwa, z tym ustaleniem, że obrażeń ciała łącznie doznało 15 osób. Sąd wymierzył mężczyźnie karę dwóch lat pozbawienia wolności. Orzekł również pięcioletni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przeznczonych do ruchu lądowego"

- podała w poniedziałek rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku prok. Grażyna Wawryniuk.

Wypadek w Mierzynie! Trzy osoby zginęły, wielu rannych

14 lipca 2020 r. w miejscowości Mierzyno koło Wejherowa (Pomorskie) doszło do zderzenia osobowego audi z autobusem, którym podróżowało 31 osób. Autokar wiózł po pracy pracowników lokalnego zakładu przetwórstwa rybnego.

W toku śledztwa ustalono, że do wypadku wyłącznie przyczynił się kierujący samochodem osobowym Przemysław P. Mężczyzna, z nieustalonych bliżej przyczyn na łuku drogi zjechał częściowo na pas jezdni, którym prawidłowo jechał autobus, doprowadzając do bocznego zderzenia. Następnie autobus uderzył w rosnące przy drodze drzewo.

Troje pasażerów autobusu poniosło śmierć na miejscu. Jedna osoba w wyniku doznanych obrażeń zmarła w szpitalu. Dwunastu pasażerów trafiło do szpitali. Jedna z osób doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, trzy obrażeń ciała lub rozstroju zdrowia na czas powyżej siedmiu dni, a osiem osób na czas nie dłuższy niż siedem dni.

Wyrok, który zapadł 22 maja w Sądzię Okręgowym w Gdańsku, jest nieprawomocny.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: redakcja.trojmiasto@eska.pl

Pomorskie. Zawody Polskiego Związku Żeglarskiego w Krynicy Morskiej maj 2023
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE