To będzie prawdziwy „Maraton po życie”. Przejadą Polskę by zebrać środki na leczenie małej Mai [VIDEO]

2021-03-03 7:29 Dominika Bakura
Maraton po życie.
Autor: Dominika Bakura

Od Gdańska po Zakopane! Taką trasę w ciągu pięciu dni pokonają miłośnicy offroadu, którzy chcą w ten sposób nagłośnić zbiórkę pieniędzy na rzecz chorej Mai. Zawodników, podróżujących quadami, pojazdami UTV oraz autami terenowymi będzie można spotkać w Warszawie, Łodzi i Krakowie. Na trasie nie zabraknie także prawdziwych gwiazd polskiego offroadu - Adama Krysiaka czy Rafała Sonika.

– Mamy naprawdę sporo dystansu do przejechania. Dodatkowo w czterech miejscach w Polsce będziemy mieli odcinki specjalne. Tam będziemy ze sobą rywalizować - mówi Arkadiusz Lindner, pomysłodawca akcji. – W ramach naszego wydarzenia można było wylicytować miejsce uczestnika. Tak by wziąć udział w całym maratonie. Tak się zdarzyło, że pojazd Polaris został wylicytowany przez dwie osoby. Panie jednak postąpiły fair, podzieliły się trasą i właśnie podczas naszego maratonu zobaczą się po raz pierwszy – dodaje Linder.

Przez cały czas trwania maratonu, załogi będzie można śledzić za pomocą GPS-u.

– Wszyscy zawodnicy będą widoczni na mapie. Dzięki temu będzie można nas łatwo wyśledzić, zbić piątkę na trasie, a także dorzucić się do puszki na rzecz małej Mai - dodaje Dariusz Baśkiewicz z Kamena Rally Team.

Podczas przejazdu będzie można także zakupić specjalne koszulki. T-shirty są dostępne także za pośrednictwem portalu Allegro. – Wszystko, byśmy w ciągu tych pięciu dni zamknęli zbiórkę. A mała Maja, mogła się poddać leczeniu – dodaje Linder. 

Mała Maja, na rzecz której miłośnicy offroadu będą zbierać pieniądze, choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Lek, który może jej pomóc kosztuje ponad 9 mln zł. 

To będzie prawdziwy „Maraton po życie”. Przejadą Polskę by zebrać środki na leczenie małej Mai