Gala Finałowa FPFF 2022

i

Autor: mat. pras. FPFF/ Anna Bobrowska Gala Finałowa FPFF 2022

Kinomani już nie mogą się doczekać! Wiemy, kiedy ruszy festiwal filmowy w Gdyni!

2023-03-24 8:55

Organizatorzy Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych podali dokładną datę! Czerwony dywan, najlepsze kino, gwiazdy, mnóstwo rozmów z artystami i ta niepowtarzalna atmosfera w mieście. To wszystko już jesienią 2023 roku!

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych to jedna z najstarszych imprez filmowych w Europie, promująca na tak wielką skalę rodzimą kinematografię. Co roku widzowie FPFF – bardzo często jako pierwsi w Polsce – mogą zapoznać się z najnowszymi polskimi produkcjami. O statuetkę Złotych i Srebrnych Lwów a także szereg nagród indywidualnych rywalizują najciekawsze rodzime filmy, premiery, debiuty i laureaci na międzynarodowych festiwalach filmowych.

Kiedy odbędzie się Festiwal Polskich Filmów Fabularnych?

To będzie jesień, nikt nie wraca już do majowo-czerwcowych terminów festiwalu, które były wybrane po 2010 roku. Dokładna data jest już znana: można rezerwować miejsce w kalendarzu. Festiwal potrwa 6 dni od poniedziałku do soboty - wtedy odbędzie się uroczysta gala i wręczenie statuetek. Na ten wrześniowy tydzień Gdynia znów stanie się filmową królową. 

FPFF 2023 data

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych 2023 odbędzie się w Gdyni, w dniach 18-23 września. W programie tradycyjnie znajdą się także sekcje pozakonkursowe i wydarzenia towarzyszące, wśród których nie zabraknie rozmów z twórcami i spotkań branżowych.

Filmy, których akcja dzieje się TYLKO w jednym miejscu | To Się Kręci #4
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE