Tłusty czwartek 2023. Ceny pączków w Rzeszowie [GALERIA]

i

Autor: M.W.

Tłusty czwartek 2023: Sprawdziliśmy, ile kosztują pączki w Trójmieście. Ceny zwalają z nóg!

2023-02-15 12:46

Tłusty czwartek 2023 zbliża się wielkimi krokami! W tym roku święto łasuchów wypada 16 lutego. Lepiej się do niego dobrze przygotować i... wziąć do cukierni sporo kasy. Postanowiliśmy sprawdzić ile kosztują pączki w Trójmieście. Za niektóre zapłacimy nawet 10 złotych.

Tłusty czwartek: Kiedy obchodzimy?

Święto pączków co roku wypada w innym terminie. Wszystko zależy od tego, kiedy będziemy celebrować Wielkanoc. Tłusty czwartek obchodzimy bowiem w ostatni czwartek przed Wielkim Postem, który rozpocznie się w Środę Popielcową.

Tym razem tłusty czwartek wypada 16 lutego.

Łasuchy już nie mogą się doczekać tego dnia. To właśnie wtedy zajadamy się pączkami z różnego rodzaju nadzieniami - na przykład z marmoladą, różą, konfiturami lub dżemem - oraz faworkami, zwanymi także chrustem. Ceny pączków z roku na rok nieco się zmieniają, Jak będzie w tym roku? 

Warto zadać sobie pytanie: Czy portfele są na to gotowe? Jak podkreślają cukiernicy: będzie drożej.

Cena pączków w Trójmieście. Ile zapłacimy za pączka w 2023 roku?

Głodni nie tylko pączków, ale też wiedzy o tym, ile kosztują - poszliśmy i sprawdziliśmy to. Ceny są różne, w jednej cukierni zapłacimy niecałe 4 złote, a w innej - nawet  10 złotych za sztukę! Ceny niestety są wyższe niż w zeszłym roku. Ma to na to wpływ kilka czynników, jak np. wyższe opłaty za prąd czy gaz, które muszą pokrywać właściciele lokali. Jakie więc są ceny pączków na Tłusty Czwartek 2023 w cukierniach? 

Sonda
Jakie pączki lubisz najbardziej?
Cała Polska smaży pączki edycja II
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE